2023.04.17. 16:47

Tovább robog az áhított végállomás felé a Dunapataj

A hétvégén a vármegyei harmadosztályú bajnokság Nyugati csoportjában a 20. fordulót rendezték meg. A hazai pályán győztes Bátya visszalépett nyugaton a dobogó harmadik fokára.

Szalkszentmárton csapata

Forrás: baon.hu

A Nyugati csoport éllovasa, a Dunapataj magabiztos győzelmet aratott Fajszon. Kemény meccs várt az Apostagra hazai pályán, de megoldották a feladatot, 2–0 arányban legyőzték a Szalkszentmártont. A Bátya is hozta a kötelezőt a Tass ellenében, így visszaléphetett a képzeletbeli dobogóra, miután az Uszód 4–0 arányban kikapott Szakmáron. A hazai gólokat Dobler Bence és Salacz Attila szerezték, kettőt-kettőt. Megszerezte a második pontját a 2022/23-as bajnokságban a Dunavecse. Antal Ádám révén vezetett a Harta II. az első félidő után. A második játékrészben Holczimmer Patrik előbb egyenlített, majd Balogh Richárd révén a vezetést is átvette a Dunavecse, Antal Ádám 75. percben született gólját követően azonban nem volt több találat, így 2–2-re végződött a mérkőzés.

Nyugat: Dunaszentbenedek–Miklósi GYFE 0–1, Fajsz–Dunapataj 0–4, Apostag KSE–Szentmárton SE 2–0, Harta SE II.–Dunavecse 2–2, Bátyai SE–Tass KSE 4–1, Szakmári KSE–Uszód KSE 4–0.