2023.03.20. 14:11

Rangadót nyert a Déli csoportban a Madaras

A hétvégén a 16. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság három csoportjában, az Északi csoportban pedig már a 18. kört. Mindegyik csoportban vívtak fontos rangadókat.

A kunfehértói Grácz Roland fejel

Fotó: Pozsgai Ákos

A Déli csoportban az éllovas Katymár a 3. helyen álló Madarast fogadta a hétvégi fordulóban. Ez a párosítás egyébként is rangadó függetlenül attól, hogy a két csapat hogyan áll a tabellán, most azonban külön emelte a jelentőségét, hogy mind a két csapat a dobogón áll. Az első játékrész végén döntetlen volt az állás, kétszer szereztek vezetést a vendégek, kétszer egyenlítettek a hazaiak. A másoldik játékrészben azonban már csak a Madaras talált be, Bélavári Attila a 65. és a 71. percben, Ócsai Ivó pedig a 82. percben, így biztos győzelmet aratott a Madaras a szomszédvári derbin. A Katymár azzal vigasztalódhat, hogy az első helyét megtarthatta, az előnye ugyanakkor csökkent, miután a második helyen álló Dunagyöngye SK biztosan győzte le a Bácsalmás második csapatát.

Vármegye III., Déli csoport: Katymár–Madaras 2–5, Tataháza–BSE Vaskút 1–5, Bácsborsód–Gara 0–2, Kenderes SE–Felsőszentiván 3–3, Borota II.–Kisszállás 1–1, Hercegszántó–Bácsbokod elmaradt, Dunagyöngye SK–Bácsalmási PVSE II. 7–1.

Az Északi csoport éllovasa, a Fülöpszállás Tiszaugon szerezte meg mind a három pontot, az első számú üldöző, a Ballószög pedig Jászszentlászlón szerezte meg a győzelmet. Ebben a csoportban a 4. Ladánybene és a 3. Helvécia összecsapása volt a legnagyobb derbi. A találkozót a gólok tekintetében hamar rövidre zárta a hazai csapat, Spiegelberger a 3. percben megszerezte a vezetést, Kalló Márk öngóljáéval pedig már a 13. percre kialakult a 2–0-ás végeredményt. A hazai Csikós Dávid és a vendégek részéről Csorba Alex a 90. percben, még a lefújás előtt piros lappal távozott.

Vármegye III., Északi csoport: Tiszaug–Fülöpszállás 0–2, Fülöpjakab–Pálmonostora 0–5, Ladánybene–Helvécia 2–0, Jászszentlászló–Ballószög 0–1, Kerekegyházi SE II.–Bugac 4–2, Katonatelep–Vasutas SK 2–2, Jakabszállás–TRD Szabadszállás 0–3.

A Közép csoportban a 2. helyen álló Kunfehértó az éllovas Vadkert FC STE II.-t fogadta. Remek meccs kerekedett ebből a találkozóból, a végeredmény ugyanakkor már az első félidő végére kialakult, mind a két csapat egyszer talált az ellenfele kapujába, így a felek megosztoztak a pontokon. Ezt kihasználva egy kicsit közelebb lopózott a dobogó második fokához a Kaskantyú. A Kasi a tavaszt csalódást keltő két eredménnyel kezdte, ám ezúttal egy jól és végig küzdő Bócsa vendégeként mutatta meg, hogy nem véletlenül végzett az ősz végén a dobogón.

Vármegye III., Közép csoport: Kunfehértó–Vadkert FC STE II. 1–1, Bócsa–Kaskantyú 0–5, Izsák–Kecel FC II. 3–2, Balotaszállás–Kecel Senior 6–0. Császártöltés–Szank OBSE 2–0, Akasztó FC II.–Tabdi 6–1, Tázlár–Kiskőrösi LC II. 1–4.

A Nyugati csoport slágermeccse az Uszód Dunapataj találkozó volt. Az Uszód az első játékrészben megszerezte ugyan a vezetést Kiss Balázs révén, ám Knodel Zoltán az 59. percben egalizált, így a Dunapataj továbbra is veretlen. A 2. helyen álló Bátya a 40. percre már beállította a 3–0-ás végeredményt a Hajós ellen.

Vármegye III., Nyugati csoport: Tass–Miklósi GYFE 0–7, Fajsz–Szentmárton 2–1, Bátya–Hajós 3–0, Szakmár–Dunavecse 4–2, Dunaszentbenedek–Harta SE II. 3–2, Uszód–Dunapataj 1–1.