NB I./B

2022.11.27. 12:53

Vannak oroszlánkörmei a kecskeméti kézis lányoknak: megmutatták

Az egy megszerzett ponttal sereghajtó Kecskeméti NKSE a forduló előtt a 10. Pénzügyőrt fogadta a női kézilabda NB I./B-ben, a 10. körben. A vasárnap délelőtti matinén győzelemmel lepte meg hűséges szurkolótáborát a hírös városi gárda.

Berkes-Kaiser Melitta 10 gólt szerzett

Biztatóan kezdett a mérkőzésen a hazai gárda, a 10. percben már 7–4-re is vezettek a kecskemétiek. A 16. percre feljött egy gól hátrányra a Pénzügyőr., ám a 17. perctől kezdve, 11–10-es hazai vezetés után előbb fokozatosan, majd a félidei eredményt tekintve ellépett a hazai csapat, és a káprázatos formát eláruló Berkes-Kaiser Melitta és Jámbor-Herceg Réka vezérletével 17–13-as előnyre tett szert a félidőre.

A második játékrészben a 36. percre újra feljött egygólos hátrányra a Pénzügyőr, a 37. percben a táblán látható 20–19-es állást követően azonban a Kecskeméti NKSE nem engedte tovább zárkóznia fővárosiakat, sőt, folyamatosan tartotta a hol két, hol háromgólos előnyét. Csak az 54. percre olvadt újra egygólosra a hazai vezetés, Szatmári Melinda azonban 30–28-ra alakította az állást. Egészen az 59. percig nem is esett újabb gól, a kecskemétiek azonban ezt aligha bánták, annál is inkább, mert egy hajmeresztőú hajrát követően végül sikerült megszerezniük a 2022/23-as bajnoki idénybeli első győzelmüket, 31–30 arányban nyerték meg a mérkőzést.

Kecskeméti NKSE–Pénzügyőr SE 31–30 (17–13)

Kecskemét, vezette: Babidorics Bence, Reszegi Csaba.

A kecskeméti gólszerzők: Berkes-Kaiser 10, Jámbor-Herceg 8, Szatmári 6, Iványi 4, Kollár 1. Nagy E. 1. Csorba 1. Vezetőedző: Mátrai Péter.

A Pénzügyőr gólszerzői: Hudra 5, Berta 4, Pasqualetti 3, Perák 3, Nagy L. 3, Pető 3, Bagi 3, Háfra 2, Rubint 1, Varga P. 1, Ujházi 1, Tóth A. 1. Vezetőedző: Karvalics Tamás

Kiállítások: 10 illetve 8 perc.

Hétméteresek: 3/3 illetve 4/4.