Röplabda

2022.11.24. 07:00

Továbbjutott a negyeddöntőbe a Magyar Kupában Kecskeméti RC

Szerdán este a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a férfi röplabda Extraligában szereplő Kecskeméti RC az NB I.-ben szereplő Szolnoki Röplabda Klub gárdáját fogadta. A mérkőzést biztosan nyerte a hírös városi csapat, amely ezzel továbblépett a negyeddöntőbe.

Borítóképünk egy korábbi KRC - DEAC mérkőzésen készült.

Fotós: Bús Csaba / archív-felvétel

A találkozón nem engedett játszmát Nagy József csapata a szolnokiaknak. Az első szettben 17 pontig jutottak a vendégek, a második etapban 19-ig, a harmadik szett viszont a zárófelvonásnak bizonyult, miután ott már 25:11 arányban győztek a kecskemétiek, akik ezzel a győzelemmel továbbjutottak a következő körbe.

Kecskeméti RC–Szolnoki Röplabda Klub 3:0 (17, 19, 11)

KRC: Boldizsár, Daniel, Raydel, Illés, Yusnaikel, Farkas. Liberó: Gebhardt, Török. Csere: balla, Kiss B., Török, Bogdán, Szabó M. Vezetőedző: Nagy József.

Szolnok: Reiner, Acsai, Fenyvesi, Biró, Guzmics, Oláh. Liberó: földes. Csere: Csombor, Kovács D. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.