2022.11.22. 11:25

Őszi első a Katymár és a Vadkert II., nyugaton még változhat a helyzet

A hétvégén a 13. fordulót rendezték meg a megyei harmadosztályú bajnokság négy csoportjában. A Déli, a Közép és a Nyugati csoportban ez volt az őszi záróforduló, az Északi csoportban még két kör hátravan. Elmaradt mérkőzések ugyanakkor a többi csoportban is akadnak még.

Archív-felvétel

A Déli csoportban a Katymár végzett az élen, dacára annak, hogy a hétvégén hazai pályán legyőzte őket a Gara, aki ennek a bravúrnak köszönhetően a negyedik helyen zár. A második helyezett Vaskút meccse félbeszakadt Hercegszántón, mivel a hazai csapat fogyott el, minden bizonnyal megkapja a három pontot a Vaskút, így tavasszal folytatódik a Katymár, Vaskút versenyfutás, amelybe lassacskán beszáll a Madaras is, amely a hétvégén Bácsbokodon győzött 6–0-ra. A Dunagyöngye 8–1-re verte a Felsőszentivánt, a hazai góllövőversenyben Holczer Csaba 4–3 arányban győzte le Bölcskei Mátét.

Az Északi csoportban az éllovas Ballószög meccse félbeszakadt, a hét emberrel az első félidő közepéig derekasan küzdő Vasutas sérülés miatt elfogyott, itt is kinéz a három pont azt éllovasnak. Azaz valószínűleg három pont előnnyel utaznak a hétvégi, Fülöpszállás elleni rangadóra. Az Északi csoportban eddig fej-fej mellett haladt a Ballószög, a mögöttünk álló hétvége meglepetését azonban a Bugac szállította, miután 2–1-re legyőzte a Fülöpszállást. A dobogó harmadik fokáért folyó harcban győzött a Helvécia és a Szabadszállás is. Két 4–4-es döntetlen is született a 13. körben, Kerekegyházán és Jakabszálláson is pontosan egy pontot ért négy találat. Ebben a csoportban még két kör hátravan, és a hétvégén az első helyezett Ballószög a Fülöpszállás vendége lesz.

A Közép csoportban továbbra is fékezhetetlen, megállíthatatlan a Vadkert II., amely utoljára a 3. fordulóban kapott ki. Ezúttal Szankon arattak magabiztos győzelmet, a vadkerti sikerből Pálinkás Zoltán négy góllal vette ki a részét. A Kunfehértó a Kecel Senior elleni hazai győzelemmel erősítette meg a második helyét, a Kaskantyú pedig Tázláron ért el 5–2-ews sikert, és ennek köszönhetően csak gólkülönbséggel van lemaradva a Kunfehértó mögött. A tázlári derbin Kovács Zsolt mesterhármasa alapozta meg a vendégsikert. A bócsai Fábián Dániel is szerzett mesterhármast, ő a Tabdi elleni derbin, amelyet 6–0-ra nyert meg a Bócsa.

A Nyugati csoportban az elmúlt héten az élre állt Apostag nem hibázott, bár nem volt könnyű dolga Szakmáron. Megőrizte a második helyét a Dunapataj, a patajiak a Dunaszentbenedeket győzték le. A Bátya szabadnapos volt ugyan, de így is megtarthatta a harmadik helyét, feljött ugyanakkor rájuk az Uszód, amely ugyan kétszer is hátrányba került hazai pályán a Hajós ellen, de végül sikerólt megfordítaniuk a meccset. Őszi elsőt ugyanakkor ebben a csoportban még nem lehet hirdetni, van ugyanis egy elmaradt mérkőzés, a Kunszentmiklós és a Dunapataj találkozója. A Pataj számára egy kunszentmiklósi győzelem őszi éllovas posztot érhet, a miklósiak ugyanakkor nem szándékoznak ingyen adni a pontokat, szeretnének javítani a hétvégi, hazai pályán a Szentmártonnal szemben elveszített mérkőzés után.

DÉLI CSOPORT: Bácsbokod–Madaras 0–6, Tataháza–Kenderes 1–2, Dunagyöngye SK–Felsőszentiván 8–1, Katymár–Gara 2–3, Borota II.–Bácsalmás II. 0–1, Kisszállás–Bácsborsód 1–2.

ÉSZAKI CSOPORT: Ballószög–Vasutas SK félbeszakadt. Bugac–Fülöpszállás 2–1, Katonatelep–Ladánybene 1–3, Jászszentlászló–Helvécia 0–2, Szabadszállás–Fülöpjakab 3–1, Kerekegyháza II.–SC Hírös-Ép II. 4–4, Jakabszállás–Pálmonostora 4–4.

KÖZÉP CSOPORT: Szank–Vadkert II. 2–8, Izsák–Akasztó II. 1–0, Bócsa–Tabdi 6–0, Kunfehértó–Kecel Senior 7–0, Kiskőrös II.–Balotaszállás 2–1, Császártöltés–Kecel II. 4–2, Tázlár–Kaskantyú 2–5.

NYUGATI CSOPORT: Miklósi GYFE–Szentmárton 2–4, Fajsz–Harta II. 3–1, Tass–Dunavecse 7–2, Uszód–Hajós 3–2, Dunapataj–Dunaszentbenedek 2–0, Szakmár–Apostag 1–2.