Futás

2022.09.26. 16:00

Többszáz nevező állt rajhoz a Hírös Félmaratonon vasárnap

Szabadidősport Szeptember utolsó vasárnapján került sor az IUSTITIA Egyesület őszi legnagyobb versenyére. Immár 16. alkalommal rendezték meg a Hírös Félmaratont Kecskeméten, ahol ideális körülmények között versenyezhettek a nevezők.

Ideális környezet várta az indulókat.

Fotó: IUSTITIA Egyesület

A legkisebbek 300 méteren versenyeztek, kifejezetten az iskolások számára pedig 1000 méter volt a táv. Természetesen a távokon bárki indulhatott, ezzel a lehetőséggel a szülők és a nagyszülők is bátran éltek és futottak lelkesen.

A kicsiket követően a félmaratonisták indultak el, majd a 14 és a 7 kilométeres táv nevezői következtek. A verseny egy bő 7 kilométeres szakaszon zajlott, amely bejárta Benkó Zoltán Szabadidőközpont szép, de ritkán látott  részeit is, ezzel színesítve a versenyt. A kellemes környezetben gyorsan telt az idő, és még ebéd előtt célba értek a leggyorsabb indulók.

7 kilométeren Takács-Molnár Anett (35:13) lett az első, őt követte Dr. Sulyok Anita (36:01) és Szivelné Varga Rózsa (36:41). A fiúknál Kaszap Imre Bence (29:04), Herka László (29:41), Nagy Antal (30:00) volt a sorrend. 14 kilométeres távon Szunyog Erikának mindössze 1:06:13 másodperces idő kellett. Ladányi Mónika (1:13:47) lett a második, és még Lázárné Keller Anita (1:17:41) fért fel a dobogóra. A férfiaknál Gorza István (58:08) és Torma Tamás (59:43) egy órán belül teljesítette a távot, de Nagy Attilának is alig kellett ehhez több (1:00:19).

Az félmaraton távján a nőknél egyértelmű győzelem született: Dr. Bor Katalin Diána 1:32:17 alatt futott 21 kilométert, másodikként Dr. B. Tóth Linda ért célba (1:46:47), a harmadik Szúrócki Krisztina (2:02:14) lett. A férfiaknál a leggyorsabbak Szelei Gyula (1:27:20), Magony László (1:29:53) és Káldi Csaba (1:34:38 volt.