2022.09.06. 15:07

Még tizenhat csapat hibátlan a megye háromban

A megyei harmadosztályú bajnokság mind a négy csoportjában a második forduló mérkőzéseit vívták meg a csapatok a mögöttünk álló hétvégén.

Bácsalmási PVSE II.–Katymár

Fotós: Patocskai László

A Déli csoportban két kör után négy csapat százszázalékos még, a Gara, a Felsőszentiván, a Madaras és a Bácsbokod az, aki még nem hibázott. Külön dicséri ezt a négy gárdát, hogy a második fordulóban mindannyian idegenben húzták be a meccsüket. A jelenlegi éllovas Gara Tataházán győzött meggyőző fölénnyel. A Felsőszentiván és a Madaras szorosabb meccset vívott, az előbbi Bácsborsódon, az utóbbi Hercegszántón tudott győzni. A Bácsbokod a Borota második csapatának az otthonában tudott nyerni 5–2 arányban. Tóth Martin a vendégeknél mesterhármast szerzett.

DÉLI CSOPORT: Bácsborsód–Felsőszentiván 1–3, Tataháza–Gara 0–4, Dunagyöngye–Vaskút 6–1, Katymár–Bácsalmás II. 1–1, Borota II.–Bácsbokod 2–5, Kisszállás–Kenderes 1–1, Hercegszántó–Madaras 0–2.

Az Északi csoportban négyen büszkélkedhetnek azzal, hogy még hibátlanok, illetve a Ladánybene is, de ők még csak egy mérkőzést játszottak. Az éllovas Ballószög Jakabszálláson aratott magabiztos győzelmet, a Tiszaug hazai pályán gyűrte le a Vasutast. A Fülöpszállás a Kerekegyháza második csapatának az otthonában tudott nyerni 4–1-re, a Bugac pedig Jászszentlászlón győzött három góllal. A jászszentlászlói találkozón végig inkább a vendég Bugac akarata érvényesült, ez a helyzetek számában is megmutatkozott, ugyanakkor a hazai gárdának is megvoltak a lehetőségei. A gólgyártást Somogyi kezdte meg. Remek indítást kapott, átvette a labdát, kettőt tolt rajta, majd a 16-osról kilőtte a bal alsó sarkot, 0–1. A hazaiak igyekeztek egyenlíteni, ehhez a legközelebb a 30. percben álltak. Akkor egy kifejelt labdát követően a 16-osról Varga Viktor ívelt kapura, a labda a kapufa belső éléről jött ki. Egyenlítés helyett újabb vendégtalálat érkezett, a 41. percben Pillók indította Pomozi Mátét, aki egy védő mellett eltolta a labdát, majd amikor már csak a kapussal állt szemben, higgadtan a hálóba helyezett, 0–2. A második játékrésznek csak a hajrájában esett gól. Törteli került lövőhelyzetbe a jobb oldalon, a kaputól 14 méterre. A lövését követően a hazai kapus, Sinkó bravúrral a kapufára tolta a labdát, az azonban az üresen érkező Pillók  elé pattant, akinek már csak az üres kapuba kellett helyeznie, 0–3.

Jászszentlászlói SE–Bugac KSE 0–3 (0–2)
Jászszentlászló, vezette: Ézsiás Gábor (Czombos Zoltán, Fekete Bálint)

Jászszentlászló: Sinkó László – Varga Viktor, Kovács Zsolt (Hiz Bálint), Gál Martin, Oláh Bence (Rokolya Róbert), Barcsik Máté, Barcsik Mihály, Gera Szabolcs (Moldován Norbert), Cseló Zsolt (Gál Alex), Molnár Mihály, Árvai Sándor. Edző: Berczeli Dénes.

Bugac: Petrovics Tamás – Fekete Krisztián (Erdélyi Ferenc), Árvai Szabolcs, Tóth István, Somogyi Szilveszter, Törtelli László, Tajti Bence, Bali-Hajagos Richárd, Pillók Gergő (Tóth Gábor), Pomozi Máté, Szalai Tamás. Technikai vezető: Bálint Ernő.
Gól: Somogyi a 14., Pomozi a 41., Pillók a 82. percben.

Berczeli Dénes, a Jászszentlászló edzője: – A vendégek vezető gólját követően ha a kapufa helyett a kapuba megy a labda, talán máshogy alakult volna a mérkőzés. A második félidő elején, kétgólos hátrányban is volt két-három lehetőségünk, de azokat kihagytuk, miután túlságosan feszülten, idegesen játszottunk. Mivel a higgadtabb vendégcsapat kihasználta a helyzeteit, így megérdemelten nyert. Gratulálunk a Bugacnak, elkeseredve nem vagyunk, hosszú még a bajnokság, lesz lehetőségünk javítani.

Bálint Lajos, a Bugac technikai vezetője: – Nagyon örülünk, ugyanis tartalékosan is sikerült megnyernünk a szomszédvári derbit. A meccs előtt tudtuk volna, hogy a sok hiányzó ellenére viszonylag biztosan sikerül behúzni a meccset a jól küzdő hazai csapat ellen. Nagyon örülünk, hogy az első két fordulóban két győzelemmel kezdtünk. Megmondom őszintén, előzőleg ebben reménykedtünk, viszont a tartalékos felállás miatt végül mégis kellemes meglepetés, hogy két forduló után hat ponttal rendelkezünk. A Jászszentéűszlónak további sok sikert kívánunk.

ÉSZAKI CSOPORT: Ladánybene–SC Hírös-Ép II. 3–1, Katonatelep–Pálmonostora 4–2, Tiszaug–Vasutas SK 2–1, Jászszentlászló–Bugac 0–3, Fülöpjakab–Helvécia 0–3, Kerekegyháza II.–Fülöpszállás 1–4, Jakabszállás–Ballószög 1–6.

A Közép csoportban már csak két csapat százszázalékos, a Kunfehértó és a Vadkert FC STE II. A Kunfehértó hazai pályán győzte le biztosan a Kaskantyút, Horváth Ákos mesterhármasát Délceg Dusán fejelte meg még egy góllal a hajrában. A Vadkert II.-nek a 2–0-ás félidei vezetése után is meg kellett küzdenie Császártöltésen a 2–1-es győzelemért. A csoport rangadóját Kiskőrösön vívták, hiszen a Kiskőrös és az Akasztó második vívott rangadót. A végig szoros mérkőzést a hajrában döntötte el az akasztói csapat, Suhajda Gergőnek a 89. percben végig vitt egyéni akciójának köszönhetően tudták elvinni a három pontot a vendégek. Nem kímélte a Tabdit a Balotaszállás, a tizenegy hazai gólból hármat szerzett Petrezselyem János.

KÖZÉP CSOPORT: Balotaszállás–Tabdi 11–1, Izsák–Kecel Senior 4–0, Bócsa–Kecel II. 0–3, Kunfehértó–Kaskantyú 4–0, Kiskőrös II.–Akasztó II. 0–1, Császártöltés–Vadkert FC STE II. 1–2, Tázlár–Szank 3–4.

A Nyugati csoportban a Bátya és a Szentmárton maradt hibátlan két kör után.  A Bátya hazai pályán aratott magabiztos győzelmet a Dunavecse fölött, a Szentmárton pedig Tasson söpörte be mind a három pontot. A bátyaiak nyolc góljából négyet szerzett Soós Péter, aki egy klasszikus mesterhármast már a 17. percre megszerzett. Az ő termelését is meg tudta fejelni a szalkszentmártoni Kiss Szabolcs, aki hatszor talált be a Tass kapujába. Nyugaton hibátlan még a Dunapataj is, ám ők csak egy meccset játszottak még, az újonc és megerősödött Apostagot győzték le. A pataji Botykai Levente mesterhármast szerzett.

NYUGATI CSOPORT: Fajsz–Hajós 3–0, Tass–Szentmárton 0–7, Uszód–Miklósi GYFE 3–2, Dunapataj–Apostag 4–0, Szakmár–Harta II. 3–2, Bátya–Dunavecse 8–0.