Galériával

2022.09.30. 20:38

Biztos győzelemmel rajtolt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

Pénteken, egy hazai mérkőzéssel megkezdődött a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét számára a 20022/23-as bajnoki idény. A hírös városi gárda a Nyíregyházát fogadta a Messzi István Sportcsarnokban. Forray Gábor csapata biztos győzelmet aratott.

A kezdés után Karahodzics tört gyűrűre, nem állta az útját senki, így ő jegyezte a 2022-23-as bajnoki évad első kecskeméti pontjait. Henderson zsákolására Dramicanin válaszolt Wittmann kiváló passza után, majd a csapatkapitány Karahodzicsot is kihagyhatatlan helyzetbe hozta, 6–2. Perry tempót követően több hiba is becsúszott a gépezetekbe, végül Townes törte meg a csendet, 8–4. Klobucar büntetőjére Perry távolról reagált, 9–7. Hillsman egalizált a 6. percben, de Karahodzics pillanatok alatt visszaragadta a vezetést a KTE-nek, 11–9. Townes szerzett labdát, és nyargalt végig vele, őt pedig Borisov követte, 15–9. Időt kértek a vendégek, és az etap végére némileg képesek voltak kozmetikázni az állást, 17–12.

Wittmann triplával folytatódott a csata, majd Klobucar is elsüllyesztett egyet, 23–12. Újra a szlovén villant meg, 25–12-re alakítva az állást. Borisov is megmutatta magát a hazai közönségnek, majd egy vendég trojkát követően Wittmann ismét távolról volt tűpontos, 30–20, meglett a közte tíz. Townes keze is elsült, aztán pedig Karahodzicsot csak faulttal tudták megállítani, de a ziccer így is eredményes volt, 35–20. Időt kért Pethő Ákos, a Nyíregyháza trénere, de ez sem zökkentette ki a kecskemétieket a lendületből: Borisov vállalkozott távolról, és nem hibázott, 38–22. Klobucar kettő plusz egyes akcióval vétette észre magát, 41–22. Bazsó a vendégeknél megszerezte első egységeit, 41–24. Két gyors hazai kettessel már 20-nál is több volt a differencia a csapatok között, 45–24. A nagyszünetre végül 45-25-ös állás mellett mehettek a felek.

A folytatásban Klobucar verte meg védőjét, és tette fel a palánkra, míg a túloldalon Perry kétszer is pontos volt, 47–29. Eladott labda után ismét az amerikai dobta el, ezúttal távolról, 47–32. Klobucar villant a másik palánknál újra, 49–32. A Nyíregyháza a gyűrű alól szorgoskodott össze újabb pontokat, 49–36-nál Forray Gábor időt is kért, hogy rendezze a csapata sorait. Henderson zsákolt, Borisov pedig szépen kiemelt tempóval válaszolt, 51–38. Perryre nem volt ellenszere a kecskeméti védelemnek, 51–40. Dramicanin hármasai a legjobbkor jöttek, hármat is ráemelt, és mind bement, 60–42. Vendég időkérés után Henderson középtávolija csusszant be, 60–44. A vonalról kozmetikáztak a nyírségiek, míg Karahodzics a palánk alatt volt határozott, 64–46. Perry kígyózott aztán a védők között végig, az utolsó támadásból az elemében lévő Karahodzics zsákolt brutálisan nagyot, 66–48.

Perry kettessel indult a záró felvonás, a KTE-nél pedig Dramicanin ezúttal a gyűrű alól termelte be a labdát, 68–50. Townes labdájának szeme volt, Borisovnak pedig már könnyű dolga volt, 70–50. Koncentráltan védekezett a hazai együttes, nem talált rést a Nyíregyháza, egészen a 35. percig, amikor Perry mellé írtak újabb kettest, 70–52. Klobucar vállalta fel az egy az egyet, és a befejezése is tanári volt, 72–52. A negyedik negyed utolsó perceiben az U23-as ötösét küldte pályára Forray Gábor, akik bizonyították rátermettségüket. A végeredmény: 79-55.

– Sok munkát tettünk bele a mai győzelembe, gratulálok a csapatomnak – értékelt a találkozót követően Forray Gábor, a kecskemétiek vezetőedzője. – Minden úgy alakult, ahogy elterveztük. Nagyon fontos, hogy egy csapat hogyan kezdi a bajnokságot, örülünk, hogy mi győzelemmel tudtuk ezt megtenni. Dolgozunk tovább, és szombattól már a Szegedre fókuszálunk.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner Nyíregyháza BS 79–55 (17–12, 28–13, 21–23, 13–7)