Úszás

2022.08.08. 11:30

Három érmet hoztak haza a kecskemétiek az MVM Serdülő Országos Bajnokságról

Az MVM Serdülő Országos Bajnokságot – a serdülő korosztály és a fiatalabbak számára legrangosabb hazai versenyt – augusztus 3–6. között Debrecenben rendezték meg. A kecskeméti BÁCSVÍZ KVSC hat versenyzővel képviseltette magát.

A 4x100 méteres vegyes váltó

Fotó: BÁCSVÍZ KVSC

A kecskeméti egyesület a Mozsárik Levente, Szűcs Barnabás, Czeglédi Diána, Szilvási-Hazag Aliz, Bali Dorottya és Szabó Nóra összetétel csapattal utazott el a Hajdúságba. A négynapos viadalon Nagy Zoltán és Bács Ferenc tanítványai összesen tizenhat döntős helyezést értek el. Mozsárik Levente nyerte meg a csapat legfényesebb érmét, 50 méter gyorson bravúros ezüstöt szerzett, ezen felül még két alkalommal úszott döntőben, 50 méter pillangón a negyedik, 100 méter gyorson a hetedik helyen ért célba. Czeglédi Diána fiatal serdülőként hat egyéni és két váltószámban úszott döntőt. 50 és 100 méter háton bronzérmet szerzett, 100 méter gyorson negyedik, 50 méter gyorson és 200 méter háton hetedik, 200 méter gyorson, a B döntőben első helyen végzett. Figyelemre méltó, hogy a verseny egésze alatt 19 alkalommal állt rajtkőre, és egy kivétellel minden számban megjavította egyéni legjobbját.

Czeglédi Diána és Mozsárik Levente
Forrás: BÁCSVÍZ KVSC

Bali Dorottya 50 méter gyorson jutott döntőbe, ahol a nyolcadik helyet szerezte meg. A BÁCSVÍZ KVSC 4x100 méteres mix gyorsváltója – Mozsárik Levente, Szűcs Barnabás, Bali Dorottya, Czeglédi Diána – az ötödik helyen végzett, a 4x100 méteres női vegyesváltó – Czeglédi Diána, Szabó Nóra, Szilvási-Hazag Aliz, Bali Dorottya – pedig a nyolcadik pozíciót érte el. Szilvási-Hazag Aliz három B döntőt úszott és 100 méter mellen második, 200 méter pillangón hatodik, 200 méter mellen második lett.

200 méter női mell B döntő 2. hely

4x100 méter mix gyorsváltó 5. hely (Mozsárik Levente, Szűcs Barnabás, Bali Dorottya, Czeglédi Diána)

4x100 méter női vegyesváltó 8. hely (Czeglédi Diána, Szabó Nóra, Szilvási-Hazag Aliz, Bali Dorottya)