Diákolimpia

2022.06.27. 14:58

A kunszállási tanulók újabb sikerei a diákolimpián

A Kunszállási Tóth Pál Általános Iskola versenyzői 22 éremmel tértek haza Pécsről.

Vajda Piroska

A Kunszállási Tóth Pál Általános Iskola versenyezői. Beküldött fotó

A Kis Iskolák Sportversenye atlétika megyei döntőjén a Kunszállási Tóth Pál Általános Iskola versenyzői 22 éremmel gazdagodtak: 6 számban 14 arany-, 5 számban 8 ezüstérmet szereztek. Többen 3 éremmel tértek haza. Országos döntőbe 9 tanuló jutott, amelyet a napokban Pécsett rendeztek meg – tájékoztatta hírportálunkat Ádámné Vereb Annamária az iskola igazgatója. Hozzátette: a döntőben is kiváló eredmények születtek. A fiú svédváltó csapat – Nagy Hunor 4. o., Hegedűs László 5. o., Balogh Levente 8. o., Hegedűs Levente 8. o. – mindenkit maga mögé utasítva országos bajnok lett. A fiú hárompróba csapat – Almási Márk 4. o., Nagy Hunor 4. o., Hegedűs László 5. o., Nagy Ádám 6. o., Juhász Nándor 8. o., Hegedűs Levente 8. o. – az előkelő 5. helyen végzett. Hegedűs Levente a hárompróba egyéni számában a kiváló 5. hellyel büszkélkedhet. Hegedűs László a 600 méteres síkfutásban a még rangosnak számító 6. helyet szerezte meg. Nagyon szépen szerepelt hárompróba egyéni számban Nagy Boglárka 6. o. tanuló, továbbá 600 méteres síkfutásban Agárdi Dávid 6. o. diák.

Az igazgató kiemelte: a tanév másik sport sikertörténete szintén Hegedűs Levente tanulóhoz köthető. Az Atlétika Egyéni és Váltófutó Pályabajnokság országos döntőjében az ország 9. legjobb atlétája lett. A versenyen sikerült egyéni legjobb idejét megjavítania, a távot 39,82-es idővel teljesítette. Levente eredménye azért is kiemelkedő, mivel községi iskolából ritkán jut be sprintszámban diák a nagy iskolák, testnevelés tagozatos iskolák atlétika versenyén országos döntőbe. A tehetséges sportolók felkészítő pedagógusa Barta-Kovács Zsófia testnevelő volt – részletezte Ádámné Vereb Annamária.