2022.05.03. 20:45

A Debrecen csak megszorongatni tudta a Kecskemétet

Az ötödik helyért folytatott küzdelemben lépett pályára a Kecskeméti Röplabda Club. Kedd este a három nyert meccsig tartó sorozat harmadik mérkőzésén fogadta a DEAC csapatát a Messzi István Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Archív-felvétel. Fotó: Bús Csaba

A három győzelemig tartó összecsapás első mérkőzését szettveszteség nélkül nyerte meg a Kecskemét a Messzi István Sportcsarnokban, majd a második találkozót a Debrecen 3-1-es szettarányban hozta hazai pályán.

Nagy elánnal indított a Kecskemét, 9-5-ös állást követően bár felzárkózott a Debrecen, a hazaiak hamar ismét 15-9-re vezettek. Ekkor időt kért Fodor Antal, rendezte is a sorokat, a Debrecen feljött 17-15-re. Fazekas irányításával tovább csökkentette hátrányát a vendég együttes, egy egységre zárkóztak (21-20), a hajrában viszont a Kecskemétnek állt a zászló, 25-21-re hozták az etapot.

A második játékrész elejére összekapta magát a DEAC, 2-6-os hátrány után Baserio révén egyenlített a Kecskemét. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok. 11-12-es vendég előnyt követően fordított a KRC, Gebhardt ász nyitásával pedig már 18-13 volt az előnye. A hajrában már csak szépíteni tudott az ellenfél 25-20-ra nyerte a játszmát a Kecskemét.

A harmadik szettben 4-3 után egymás után szerzett három találatot a hazai csapat, a folytatásban viszont több hibát ejtett a Kecskemét, amivel 14-14-nél egyenlítettek a vendégek. A hajrában ismét szorossá vált a küzdelem, végül 25-23-ra győzött a Kecskemét.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Kecskemét javára.

Nagy József: ‒ Amikor hagytuk az ellenfelet játszani, az meglátszódott az eredményen. Folyamatosan merültek le a fiúk, igaz többet kellett volna pörgetni őket a szettek közben, de biztosra akartam menni a győzelem érdekében.

Fodor Antal: ‒ Egy kicsit szorosabb mérkőzésben reménykedtem, hogy megnehezítjük a Kecskemét dolgát, de ezúttal kevesebbet hibáztak, míg mi többet. Jellemzően az első játékrészben is sorozatban rontottuk a nyitásokat és a második játszmában sem becsültük meg az előnyünket.

Kecskeméti RC‒DEAC 3:0 ( 21, 20, 23 )

Kecskemét. 50 néző. V: Adler, Sík.

Kecskemét: Baserio 10, Sidiropoulos 1, Gebhardt N. 5, Szabó A. 8, Argilagos 15, Fundora 17. Csere: Gabhardt Á. (liberó), Kiss B., Tomanóczy 1. Vezetőedző: Nagy József

DEAC: Veres 3, Remete 5, Tóth A. 2, Cesar Coelho Rabel 22, Kiss I. 4, Fazekas 12. Csere: Bagics (liberó), F. Nagy (liberó), Tar 1, Nagy A. Vezetőedző: Fodor Antal

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5:1, 9:4, 13:8, 15:12, 16:14, 19:18. 2. játszma: 1:4, 7:7, 9:11, 16:13, 20:14, 23:18. 3. játszma: 6:3, 11:7, 13:12, 17:18, 21:19.