Kosárlabda

2022.01.29. 20:40

Szűk kerettel nem volt esélye Szegeden a Duna Aszfaltnak

A Naturtex–SZTE Szedeák vendége volt a Duna Aszfalt DTKH Kecskemét a férfi kosárlabda NB I. A csoportjában, az alapszakasz 20. fordulójában. A mérkőzésre a kecskemétiek csak hiányos kerettel tudtak elutazni, így lehetetlennek bizonyult a szegedi küldetés teljesítése, azaz a győzelem megszerzése.

Forray Gábor, a Duna Aszfalt-DTKH KEcskemét edzője

Forrás: Bús Csaba/archív felvétel

Milutinovic, Fazekas és Lukács sem állt a szombaton a szakmai stáb rendelkezésére, így tíz 10 fős kerettel vágott neki a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a szegedi túrának.

A házigazdák lendületesen kezdték a mérkőzést, és Bognár hárompontosa után 7–2 állt a táblán. Wittmann palánkról bevágódó tempójával még tartotta a lépést a Kecskemét, ám ezután gyors kosarakat szereztek a Tisza-partiak, 14–4-nél Forray Gábornak időt kellett kérnie, hogy rendezze a sorokat a sorokat. Persons és Cook tripláira Wittmann adott választ, 20–7. Nem sikerült tehát megállítani a szegedi rohamokat, majd Ivkovic törte meg a gólcsendet a KTE-nél, 28–10-re alakítva az állást, az első negyed végül 34–15-tel zárult.

Pontatlan támadások után végül Davis büntetőivel születtek meg a második felvonás első egységei, 36–15. Szegedi kosarak után Jaramaz is feliratkozott a pontszerzők közé, 41–16. Kucsera kettő plusz egyes akciója 44–19-re módosította az eredményt, majd két szegedi kettes után Wittmann büntetőzhetett, 48–20. Dramicanin először trojkával vétette észre magát, később a vonalról kétszer is eredményes tudott lenni, 54–28.

A félidőre azonban tovább nőtt a hazai előny, 58–31 volt a differencia a Szeged javára.

A nagyszünet után Wittmann és Alston percei következtek, majd Pollard és Kucsera is csatlakozott a pontgyártáshoz, 64–41. Az etap közepén pontosabban céloztak a hazaiak, 71–43-ra megléptek, erre Dramicanin és Kucsera válaszoltak, 75–51. Az utolsó percek viszont ismét a Szedeákról szóltak, 83–52-ös állás mellett jöhetett az utolsó tíz perc.

Davis és Bognár pontjaira Jaramaz reagált egy hármassal, 88–55. Wittmann is elsüllyesztett egy távolit, aztán pedig szépen játszotta meg Karahodzicsot, 88–60. Ezt követően visszavette az irányítást a Szeged, és a légiósainak köszönhetően 97–62-re megléptek.

Mayer hárompontosával elérte a százat a Tisza-parti alakulat, ezután Jaramaz is pontos volt távolról, 100–67.

A hajrában a legfiatalabb ötösnek, a Botka–Tóth Barna–Ivkovic–Kucsera–Kiss Dávid kvintettnek szavazott bizalmat Forray Gábor. A mérkőzés végeredménye 102–67 lett.

– Gratulálok a Szegednek, megérdemelten nyertek a hazaiak – nyilatkozta a mérkőzést követően Forray Gábor, a kecskemétiek vezetőedzője. – Az első negyedben megadták az alaphangot, hatból hat triplával kezdtek, és ott tulajdonképpen el is dőlt a meccs. Számunkra az egyetlen pozitívum, hogy a fiataljaink értékes perceket tölthettek az A-csoportban a pályán, tétmeccsen, egy jó csapat ellen.

Naturtex-SZTE Szedeák–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 102–67 (34–15, 24–16, 25–21, 19–15)

Szeged, Városi Sportcsarnok, játékvezetők: Praksch Péter, Török Róbert, Jakab László

Naturtex-SZTE Szedeák: Persons 18/9, Cook 14/6, Balogh 6/6, Bognár 16/6, Alston 10. Csere: Filipovic 8, Davis 21/12, Keller 2, Mayer 3/3, Polányi 2, Kerpel-Fronius B. 2.

Vezetőedző: Simándi Árpád

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard 10, Jaramaz 9/6, Wittmann 16/9, Kucsera 13/6, Karahodzsics 8.

Csere: Dramicanin 7/3, Ivkovic 4/3, Tóth Barna, Kiss D., Botka.

Vezetőedző: Forray Gábor