Kosárlabda

2021.12.30. 21:18

Győzelemmel zárta a 2021-es évet a Duna Aszfalt

A 2021-es naptári év utolsó játéknapján, a férfi kosárlabda NB I. A csoportjának a 15. fordulójában a Nyíregyházát fogadta a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A hírös városiak, akiknek a kispadján ezúttal is Hegedűs Gergely helyettesítette Forray Gábort, izgalmas mérkőzésen, hosszabbítás után szerezték meg a győzelmet.

Ezúttal sem Forray Gábor irányította a KTE csapatát. Fotó: Bús Csaba

Dramicsanin nyitotta a pontszerzők sorát, majd Milutinovics és Pollard is csatlakozott hozzá hazai oldalon, míg a másik palánknál Kiss és Bryce volt eredményes, 6–4. Fej–fej mellett haladtak az együttesek, a negyed derekán még 10–9-re a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vezetett, ám Johnson akciója után már 10–11 állt a táblán. Wittmann hármasára Suarez reagált, majd Kiss volt határozott a palánk alatt, 17–17. A negyed utolsó percében Suarez és Johnson révén 23–27-re módosította az eredményt a Nyíregyháza.

A folytatásban Milutinovics állt bele hibátlanul a hármasba, utána pedig Dramicsanin is pontos volt, újra a hazaiaknál volt az előny, 29–27. Mokánszki a büntetővonalról egyenlített, ezt követően Kiss Benedek kétszer is elsüllyesztett egy távolit, 30–35. Hegedűs Gergely időt kért, Milutinovics pedig egyből egy trojkával tért vissza ezután a parkettre, 33–35. Könnyű kosarakkal lépett meg a Nyíregyháza, a 16. percben 33–42 állt az eredményjelzőn. Dramicsanin hármasa a legjobbkor érkezett, míg a túloldalon Leday gyors akcióból gyötörte be a gyűrű alól, 36–46. A félidőhöz közeledve, 38–50-nél újra időt kért a KTE szakmai stábja, és a játékosok nagy erőket mozgósítottak, hogy közelebb kerüljenek ellenfelükhöz. Jaramaz és Pollard pontjaival sikerült bejönni tíz egység alá a szünetre, 43–52.

A harmadik negyedben Pollard szedett pattanót, és tette vissza, 45–52. Bryce is betalált, majd kecskeméti oldalon Kiss Dávid és Milutinovics rázta meg magát, 50–54. Megzavarodott a Nyíregyháza, míg a KTE lendületbe jött, és Wittmann hármasával már csak egyetlen pont volt a felek között a 24. percben, 53–54. Pollard villant újfent, utána viszont elszórta a labdát, 55–56. Kucsera büntetőzhetett, és nem is hibázott, 57–56. Rendkívül fizikális csata vette kezdetét, felváltva estek a kosarak hol akcióból, hol a vonalról. 64–64-es állásnál Jaramaz és Wittmann hármasára felrobbant a csarnok, ám Bryce és Johnson is eredményes volt közben, 70–68. Wittmann elkapta a fonalat, fontos trojkájával 73–68-ra váltott a kijelző. Jaramaz volt kitartó, és tette fel szépen, majd Bazsó a dudaszó pillanatában eresztette el a sarokból, így 75–72-vel jöhetett a zárás.

Feszült volt a hangulat a pályán és a lelátón is, Johnson keze azonban nem remegett meg, 75–75. Kucsera küzdött meg védőjével, és tette fel mesterien, 77–75. Jött az egyenlítés a túloldalon, utána pedig Pollard kettő plusz egyes akciója 80–77-re változtatta az állást. Ültek a kecskeméti távoli kísérletek, sőt Wittmann ziccerből is megállíthatatlan volt, 88–81-nél időt kért a Nyíregyháza. Kapkodóvá vált a játék, 88–83-nál, alig négy perccel a vége előtt Hegedűs Gergely igyekezett nyugtatni a hazai játékosokat. 88–86-ra zárkózott a nyírségi együttes, majd Bryce pöcije után egyenlítettek is. Vendégvezetésnél 13 másodperc volt hátra, mikor Jaramaz egalizált, 92–92. Időt kért a Nyíregyháza, hogy megbeszéljék a figurát, pont azonban nem született, így jöhetett a ráadás.

Pollard állhatott oda büntetőzni, s mindkettőt bedobta, 94–92. Johnson távolról egyenlített, ám Jaramaz triplával gyorsan lehűtötte a kedélyeket, 97–94. Dramicanint faultolták a KTE palánkja alatt, jöhetett a két egypontos, 99–94. Támadóhibát vétett a Nyíregyháza, a következő támadásból pedig Jaramaz száz fölé lendítette csapatát, 101–94. Bryce kettő plusz egyes akciót vezetett, majd Johnson is betalált, 101–99. Elvesztette a labdát a KTE, az egyenlítésért vezethette az utolsó támadást a Nyíregyháza, előtte azonban még Pethő Ákos magához rendelte tanítványait. Johnson vállalta magára a dobást, ám célt tévesztett, így 101–99 arányban megnyerte az idei utolsó bajnoki mérkőzését a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.

– Számítottunk arra, hogy ilyen nehéz lesz a mérkőzés, mert a Nyíregyháza gyors csapat, épp olyan, amely ellen nehéz játszanunk – értékelt a lefújást követően Hegedűs Gergely. – Kétszer is át kellett esnünk a holtponton, köszönöm a játékosoknak, hogy így harcoltak. Boldog új évet kívánunk fantasztikus szurkolóinknak.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner Nyíregyháza BS 101–99 (23–27, 20–25, 32–20, 17–20, h.: 9–7)

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard 20, Jaramaz 22/9, Milutinovics 16/9, Dramicsanin 15/6, Fazekas 2. Csere: Wittmann 14/12, Kucsera 6, Kiss D. 6. Edző: Hegedűs Gergely

Nyíregyháza BS: Johnson 26/6, Bryce 25/6, Kiss B. 12/6, Pipiras 2, Suarez 17/6. Csere: Mokánszki 3, Bazsó 5/3, Bus, Leday 7, Anda 2. Vezetőedző: Pethő Ákos