Atlétika

2021.08.11. 07:00

Grosán Pál újabb három bajnoki aranyat szerzett

Az Igmáns SC hétvégi bajnokságán a Kecskeméti Spartacus Sportkör atlétája a nyolcvan évesek korcsoportjában három dobószámban is a legjobbnak bizonyult.

Kovács Nóra

Az aranyérmes Grosán Pál

Huszonöt évvel ezelőtt alakult az Igmánd SC, amely összefogta a speciális dobószámok sportját. Az Igmánd SC nemzetközi verseny és egy magyar bajnokság megrendezésével ünnepelte a jubileumot Nagy­igmándon a hétvégén.

A megméretésen Grosán Pál, a Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér atlétája a 80 éves korcsoportban három magyar bajnoki aranyérmet nyert. Diszkoszvetésben (2,5 kilogrammos súly) 17,87 méteres dobással győzött, kalapácsvetésben az 5 kilogrammos merev nyelű kalapáccsal 20,72 métert dobott, így első lett, míg súly-magasdobásban (7,26 kilogrammos súly) öt métert dobva lett bajnok.

Összesítésben a pályabajnoki öt első helyezése mellett immár nyolcszoros magyar bajnok Grosán Pál ebben az évben.