Kosárlabda

2021.05.12. 22:59

Sima győzelmet aratott a Csata

Bajai NKK a női amatőr NB I. Piros csoport 18. fordulójában a Csata DSE-t fogadta a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban. A vendégek szinte végig vezetve nyerték meg a találkozót.

Kovács Nóra

Forrás: illusztráció

Két triplával nyitott az ellenfél, de a 8. percre feljött egy pontra a Baja 7–8. Majd Pap közelijével fordított a hazai csapat, de azonnal jött a válasz a túloldalról. A negyed végére 14–18-ra vezetett az ellenfél.

A második etapban csak hét pontot szerzett a Bajai NKK, a 17. percre érte el a két számjegyű fórt a vendég csapat 19–30. A nagyszünetre tovább tudta növelni előnyét a fővárosi klub, 21–38 volt az állás a félidőben.

A szünetben sikerült rendet tenni a fejekben, egy ideig felváltva estek a kosarak, majd a negyed végén ismét jobban jött ki a lépés a Csatának. A 29. percre elérte a 20 pontos fórt, a 30.percben 38–58-ra vezettek.

A záró negyedre a lényegi dolgok eldőltek, egy ideig húsz ponton belül tudta tartani a hazai klub a Diáksport Egyesületet, a véghajrában viszont növelte a különbséget az ellenfél 51–77-es győzelmet arattak.

Bajai NKK–Csata DSE 51–77 (14–18, 7–20, 17–20, 13–19)

Baja, női amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Téczely Roland Balázs, Dr. Szalóki Bence.

Baja: Szöllősi 7/3, Pap 21, Kucsora 4, Tamás 2, Hilcz. Csere: Szakony 13/9, Szabó, Pálfi 4/3. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Csata: Rakita 14/6, Strausz 4, Toman 20/12, Polgári, Gyöngyös 18/12. Csere: Bajzáth 3/3, Kastl 6, Gelei 6, Jánosi 6, Farkas. Vezetőedző: Bódi Ferenc.