kosárlabda

2021.05.29. 20:51

A harmadik negyedben szorossá vált a meccs, végül győzött a Baja

Szombaton utolsó meccsét játszotta a női kosárlabda amatőr NB I Piros csoport 30. fordulójában a Bajai Női Kosárlabda Klub, mely a Debreceni EAC-ot fogadta a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Nagy elánnal kezdte a mérkőzést a Baja, a negyed derekán már 18–5-re vezettek. A folytatásban is tartotta a magabiztos előnyét a hazai csapat 27–14 volt az állás a játszma végén. A második negyedben is maradt a különbség. De a hajrában tudott zárkózni a Debrecen. 39–35 volt az állás a nagyszünetben.

A fordulást követően ismét jobban kezdett a Baja, a 25. percre pedig kilenc pontra nőtt a fórja. A folytatásban viszont több helyzete is kimaradt a hazaiaknak, az ellenfél pedig fokozatosan elkezdte a felzárkózást, a negyed végén egyenlítettek, majd át is vette a vezetést a DEAC 47–48-ra vezettek a 30. percben. A 33. percig tartotta is előnyét a vendég klub, de feljött a Baja. A következő percekben felváltva estek a kosarak, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a hajrát végül jobban kapta el a Bajai NKK, 64–64 után sorozatban szereztek tíz pontot, végül 74–64-re győztek.

Bajai NKK–DEAC 74–64 (27–14, 12–20, 8–14, 27–16)

Baja, női amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Mintál Csaba, Propszt Amanda.

Baja: Tamás 16/3, Kucsora 7, Szöllősi 13/9, Hilcz 8/6, Pap 23. Csere: Pálfi 1, Szakony 4, Szabó D. 9. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

DEAC: Baczuk 15/6, Bognár-Szabó 5/3, Mezei-Göttlinger 15/9, Mezei D. 7/3, Herdon 3. Csere: Szabó Z. 12, Szabó G. 7, Cseri. Vezetőedző: Kovács Imre.