Kosárlabda

2021.04.02. 07:48

Nem bírt a Baja az éllovassal

Csütörtök este a Bajai NKK a BKG Prima Akadémia ellen lépett pályára a női kosárlabda amatőr NB I. Piros csoport 23. fordulójában a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban. A vendégek 32 ponttal győztek.

Kovács Nóra

Fotó: Pulai Zsóka / archív felvétel

A tabella hatodik helyén álló sugópartiak az eddig veretlen, 22 győzelmével ezáltal 44 pontjával az amatőr NB I. piros csoport élén álló BKG ellen mérkőztek. A novemberi idegenbeli mérkőzést 102–74 nyerte meg a Príma Akadémia.

A hatodik percig szorosan volt a mérkőzés, de 7–9 után beragadtak a hazaiak, a BKG pedig sorozatban szerzett kilenc pontot 7–18. Tamás törte meg a kosárcsendet 9–18. A folytatásban viszont tovább növelte fórját a fővárosi klub 16–30-ra vezetettek a negyed végén.

A 13. percben Kucsora dobta az első hazai találatot, addig a vendégek 18–34-es előnyre tettek szert. A játékrész derekára átlépte a húsz pontos különbséget a Príma Akadémia 23–44. Az első játékrészhez hasonlóan a Baja a második negyedben is 16 pontig jutott, a nagyszünetben 32–56-ra vezetett a BKG.

A fordulás után mindkét oldalon több hibát ejtettek a csapatok, a 25. percre húsz pontra zárkózott a Baja.

Ennél közelebb viszont nem került a folytatásban sem ellenfeléhez, a harmincadik percre pedig 25 pontra nőtt a vendégek előnye 45–70.

A záró negyedre a lényegi dolgok eldőltek, a hazaiak futottak az eredmény után. A játékrész derekán 53–74 volt az állás. A BKG nagyot hajrázott és 57–89-re nyerte a mérkőzést.

Bajai NKK–BKG Príma Akadémia 57–89 (16–30, 16–26, 13–14, 12–19)

Baja, Női amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés, Játékvezetők: Téczely Roland Balázs, Dr. Szalóki Bence.

Baja: Kucsora 17/3, Pap 13/3, Hilcz 6/6, Tamás 9/3, Szöllősi 5/3. Csere: Szabó, Renkus 3/3, Pálfi 7/3, Szakony. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

BKG: Varga 3, Berroa 13, Davis 19/3, Suppán 18/9, Raus 4. Csere: Kenyeres 10/6, Lakatos 17/12, Lantos 5. Vezetőedző: Gedei Tibor.