Kosárlabda

2021.03.29. 07:25

Huszonkét pontos siker született hazai pályán

Vasárnap a női kosárlabda amatőr NB I. Piros csoport 22. fordulójában a Bajai Női Kosárlabda Klub a sereghajtó Radobasket csapatát fogadta a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban. A mérkőzést a Baja nyerte 95–73-ra.

Kovács Nóra

Forrás: shutterstock.com

Az idegenbeli nyolc pontos siker után most hazai pályán is magabiztos győzelmet aratott a hatodik helyen álló Baja.

Már a harmadik perc végén 9–3-as előnyre tett szert a Baja, Serfőző szépített, Pap vezérletével pedig a hatodik percre 15–8 lett a hazai fór. Két perccel később viszont ismét feljött három pontra a Radobasket 15–12. Azonban jobban hajráztak a súgópartiak, akik a negyed végére 25–14-es előnyre tettek szert.

A 13. percre huszonnégy egység lett a hazai fór 40–16. A játékrész derekára az ellenél visszajött húsz pontra 40–20. De a hetedik percig nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez 45–26. Pap, Hilcz és Kucsora kosaraival növelte ismét a távolságot a Baja, mely a negyed végén 56–32-re vezetett.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe, a 23. percben Pap büntetőjével 28 pontra nőtt a különbség 64–36. A folytatásban is húsz pont fölött tudta tartani a vendégeket a Baja. Gróf Júlia vezérletével a 30. percre 21 pontra csökkent a hátránya a Radobasketnek, 75–54 volt az állás.

Bár Gróf Júlia közelijével 19 pontra jött fel az ellenfél, Hilcz távról válaszolt, a 34. percre pedig visszaállt a 25 pontos hazai előny 87–62. A 38. percben Gróf Tímea közelijével zárkózott húsz pontra a Radobasket. A véghajrában felváltva jöttek a pontok, így húsz alá nem is tudott zárkózni a vendég klub, Scherer kosarával pedig kialakult a 95–73-as végeredmény.

Bajai NKK–Radobasket 95–73 (25–14, 31–18, 19–22, 20–19)

Baja, Női amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés, Játékvezetők: Bálind Attila, Farkas Péter Gábor.

Baja: Tamás 18/9, Kucsora 18, Szöllősi 7/3, Pap 24, Hilcz 11/9. Csere: Pálfi 9/3, Szabó 4, Scherer 4. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Radobasket: Gróf T. 15/3, Schieszl 8/3, Serfőző 7, Kaluha-Guti 6, Gróf J. 14. Csere: Holly, Göbölös 6, Munteán 9/3, Szilvássy 2, Kerti, Schiroky 6. Vezetőedző: Radovics József.