kosárlabda

2021.03.17. 10:50

Alulmaradt otthon a Baja

Kedd este a női kosárlabda amatőr NB I. Piros csoport 20. fordulójában a Bajai NKK az Atomerőmű KSC Szekszárd II. csapatát fogadta. A Baja hat pontos vereséget szenvedett.

Kovács Nóra

Az első negyedben kiegyenlített játék folyt a pályán, felváltva estek a kosarak, bár a Baja a kilencedik percben meglépett öt ponttal 20–15, a tízedik percre felzárkóztak három egységig 22–19 volt az állás.

Jobban nyitotta a második játékrészt a Szekszárd, a 13. percre 22–24-es fórra tettek szert. Ekkor több hibát is ejtettek, amivel fordított a Baja és a 15. percig sorozatban jegyzet kilenc pontot 31–24. A második játékrészben sok hiba esett mindkét oldalon, a negyed második felében szépítettek a vendégek, de egyenlíteni nem tudtak, a játékrész során mindkét klub 13 dobott pontig jutott, 35–32-re vezetett a Bajai NKK a nagyszünetben.

Tamás távolijával nyílt a harmadik játékrész, de jobban ment a játék a vendégeknek, a 23. percben átvették a vezetést 38–39. A 36. percben törte meg a hazai kosárcsendet a Baja 40–46. Bár a 37. percre felzárkóztak két pontig, Andi vezérletével növelte fórját az ellenfél, 47–53-ra vezettek a 30. percben.

A záró etap harmadik percére feljött egy pontra a Baja 54–55, ennél közelebb már nem zárkózott a mérkőzés során, a játékrész felénél 56–61-re vezetett a Szekszárd, bár Tamás büntetői után három pont volt a különbég a klubok között, Vincze távolról válaszolt 58–64. A véghajrában meg is tartotta előnyét a vendég együttes, mely 62–68-ra nyerte a mérkőzést.

Bajai NKK–Atomerőmű KSC Szekszárd II. 62–68 (22–19, 13–13, 12–21 15–15)

Baja, Amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Dr. Szalóki Bence, Dr. Danka Péter)

Baja: Szöllősi 8/6, Pap 18/3, Hilcz, Tamás 15/3, Kucsora 10. Csere: Renkus 2, Pálfi 2, Szakony 3, Scherer 4, Feke. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Szekszárd: Németh 2, Pop 14/9, Vincze 5/3, Horváth 19, Haag 3. Csere: Renczes 9, Andi 7/3, Holcz 9, Sinka, Sámóczi. Vezetőedző: Studer Zsuzsanna.