kosárlabda

2020.10.26. 19:07

Kikapott a Bajai Bácska a fővárosban

A Vasas Akadémia volt a hétvégén a Bajai Bácska FKE ellenfele a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjában, a bajnokság ötödik fordulójában. Ebből a csarnokból ritkán hagyják el győztesen a parkettet a Sugó-partiak, most azonban igyekeztek javítani a statisztikán, ám csodát tenni ezúttal sem tudtak.

Fotós: Gyozo Lang

A földobás után a házigazdák kezdték jobban a mérkőzést, rövid idő alatt megléptek 11–2-re. Egy gyors vendég időkérést követően aztán már újra az elmúlt mérkőzéseken megszokott Baja volt a pályán. 18–18-nál utol is érték az ellenfelüket a Sugó-partiak, sőt, még fordítaniuk is sikerült, bár a negyed vége hazai vezetéssel zárult. A folytatásban négy-öt pontos előnyt is kiharcolt már a Vasas, de a kiváló dobóformájának köszönhetően a szünetre előnnyel vonulhatott a bajai gárda, 46–48-at mutatott az első húsz perc után az eredményjelző.

A nagyszünetet követően aztán egy váratlan, 18–5-ös etappal állva hagyta Cservék Csaba tanítványait a Vasas, rendkívül nagy iramú támadó játékkal és kellően agresszív védekezéssel sikerólt meglenie a vendégeket. Ebben a negyedben harminc pontot kapott a Baja, így az utolsó negyedet 78–65 arányú hazai vezetéssel kezdték meg a csapatok. A vendégek mutatói egyre romlottak, és ezt a hosszabb kispaddal rendelkező házigazdák könyörtelenül ki is használták, és egy tizenhárom–nullás rohammal el is döntötték a mérkőzést. Az ötperces kosár csendet követően próbáltak még felzárkózni a vendégek, de már csak szépíteni tudtak az eredményen. Még megpróbáltunk felzárkózni, de a már fault problémákkal küzdő csapatunk csak szépíteni tudott az eredményen.

– Az első félidőben nagyon nem volt mit csinálnunk, mert a Baja 60-65 százalékkal dobott mezőnyből, ettől függetlenül nagyon elkéstünk a hárompontosaikról – elemzett a mérkőzést követően a hazaiak trénere, Faragó Péter. – A második félidőben viszont a hosszabb padnak, és a nagy lendületnek köszönhetően már a harmadik negyed végére eldöntöttük ezt a mérkőzést. Örülök neki, hogy így nyertünk, mert ez volt az első igazi olyan értékmérőnk, amikor egy szerintem top csapatot fogadhattunk hazai pályán, olyat, aki még nálunk is komolyabb potenciállal rendelkezik, ám a mi padunk hosszabb és több bevethető és jó játékosunk van, és ennek köszönhetően nyertük meg ezt a mérkőzést.

– Sajnos gyenge napot fogtunk ki a védekezésben, ami a dobást illeti, úgy gondolom, hogy idegenben nyolcvanegy pont azért szép teljesítmény – nyilatkozta Cservék Csaba, a bajaiak mestere. – De sajnos a védekezésünk gyenge volt. Gratulálok az ellenfélnek. Remélem, hogy a következő mérkőzésen jobb teljesítménnyel tudunk kirukkolni.

A következő bajnoki mérkőzését hazai pályán vívja a Bajai Bácska, október 30-án, pénteken a BKG-Prima Akadémia csapatát fogadják.