Labdarúgás - Megye II.

2020.03.02. 14:42

Kikapott a Tiszakécske az MTK vendégeként

Az NB II.-es bajnokság 26. fordulójában az éllovas MTK otthonában lépett pályára a Duna Aszfalt Tiszakécske LC.  A vasárnapi találkozó a bajnokaspiráns győzelmével zárult.

Borbély Károly

A hazaiak többet támadtak az első tíz percben az MTK–Tiszakécske találkozón, majd kiegyenlítettebb lett a játék. Mindkét csapat próbált előnyhöz jutni, de a védelmek és a rossz utolsó passzok miatt ez nem sikerült. A 26. percben tört meg a jég, Bognár István zseniális mélységi passza után Lencse László lépett a védelem mögé, és közelről a kapus mellett a jobb alsóba gurított (1–0).

Az 59. percben növelte előnyét a fővárosi alakulat, Prosser Dániel tört be a tizenhatosra jobbról, majd a bal szélen kiugró Katona Máténak passzolt, aki belsővel a bal alsót vette célba, Varga Ádám védett, de a kipattanó labdát a jobbról érkező Bognár István a rövid alsó sarokba lőtte (2–0).

A Tiszakécske LC egyetlen találatát Gréczi Gábor (jobbra) szerezte tizenegyesből
Fotó: Szentirmay Tamás / Petőfi Népe

A vendégek szépítő találatát a csereként beállt Gréczi Gábor szerezte a mérkőzés hajrájában.

MTK Budapest–Duna Aszfalt Tiszakécske 2–1 (1–0)

Buadapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1700 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Máyer Gábor, Hofbauer Roland).

MTK Budapest: Somodi – Fülöp, Katona, Nagy Zs., Pintér Á. – Bognár I., Palincsár, Cseke – Lencse (Bíró, 79.), Schön (Kata, 65.), Prosser (Gere, 72.). Vezetőedző: Boris Michael.

Tiszakécske: Varga Á. – Oláh, Ludánszki (Gréczi, a szünetben), Farkas N., Temesvári, Horváth A. – Tölgyesi, Preklet, Simon M., Máté (Zádori, 63.) – Lukács (Tímári, 73.). Vezetőedző: Virágh Ferenc.

Gólszerző: Lencse (1–0) a 26., Bognár I. (2–0) az 59., Gré­czi (11-esből, 2–1) a 92. percben.

A Tiszakécske a következő fordulóban a Vác együttesét fogadja, a találkozó vasárnap 17 órakor kezdődik.