Kosárlabda

2019.12.03. 10:53

A Falco elleni teljesítményre alapozhat a KTE

Nem lehet elégedetlen a Falco elleni meccsel a KTE-Duna Aszfalt. A hírös városi együttes kikapott ugyan vasárnap este, de szinte végig nyílttá tudta tenni a találkozót.

Borbély Károly

Marko Djeraszimovics (labdával) a Kecskemét egyik legjobbja volt a Falco ellen

Forrás: hunbasket.hu

Fotó: Reti Attila

KTE-Duna Aszfalt–Falco KC 81–93 (21–23, 24–30, 23–16, 13–24)

NB I./A csoportos férfikosárlabda mérkőzés, alapszakasz, a 4. fordulóból elhalasztott meccs. Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Benczur, Praksch, Balogh Gy.

KTE: Thomas 17/6, Wittmann 12/3, Djeraszimovics 23/6, Djuraszovics 13/9, Karahodzsics 11/3. Csere: Révész Á. 3, Lewis 2, Kucsera, Vukcsevics. Edző: Forray Gábor

Szombathely: Váradi B. 12/12, Perl 15/3, Benke Sz. 11/6, Krivacsevics, Reddic 18. Csere: Hooker 8/6, Washington 3/3, Curry 10/6, Filipovity 14/3, Lake 2. Edző: Gaspar Okorn

Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–6. 7. p.: 16–11. 13. p.: 32–31. 17. p.: 38–41. 23. p.: 49–57. 27. p.: 58–61. 33. p.: 74–71. 37. p.: 79–82.

„Nagyon büszke vagyok a csapatomra!„ – mondta a Falco elleni vasárnap esti találkozó után Forray Gábor. Büszke is lehetett a KTE-Duna Aszfalt vezetőedzője, a hírös városiak ugyanis nagyon sokáig pariban voltak a mérkőzés előtt zsinórban huszonkét élvonalbeli veretlenséget számláló vasi együttessel. A negyedik negyed elején például Cleveland Thomas két sikeres büntetőjével 70–69-re vezetett a Kecskemét, majd innentől kezdve, egészen a 37. percig hol az egyik, hol a másik fél szerzett aprócska előnyt. Az eredményjelzőn 79–79 állt amikor Váradi Benedek szerzett egy triplát, majd Ronald Curry és Benke Szilárd egy-egy duplát (79–86).

Forray Gábor időt kért – még 3 perc 17 másodperc volt hátra a meccs végéig –, de a vendégek már megállíthatatlannak bizonyultak.

„ Az első félidőben fantasztikus dobóformával játszott a Falco. A másodikban már nem, fordítottunk is, de a negyedik negyed hatalmas nyomását nehezen viseltük hibák nélkül. Erre a teljesítményre alapozhatunk.” – tette hozzá a szakember, míg a szombathelyieket vezénylő Gaspar Okorn így vélekedett: „Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, nem is lett az. A végén a koncentráció döntött. A védekezésünkkel nem lehetek teljesen elégedett, de az eredménnyel igen, mert megőriztük a hosszú ideje tartó veretlenségünket.„

A Kecskeméti TE a következő bajnokiját csütörtökön játssza, az alapszakasz 12. fordulójában a Sopront fogadja a Messzi István Sportcsarnokban. A találkozó 18 órakor kezdődik.