úszás

2019.02.27. 13:18

Ötvenöt érmet nyert a hazai együttes

A hazaiak végeztek az első helyen a XXXIV. Bácsvíz-kupán. A legeredményesebb versenyzőjük pedig a három aranyérmet szerző Demjén Bátor volt.

Borbély Károly

A Bácsvíz-KVSC csapata a Kecskeméti Fürdőben rendezett XXXIV. Bácsvíz-kupán

A hétvégén rendezték a Kecskeméti Fürdőben a XXXIV. Bácsvíz-kupa versenyt. A viadalon 39 csapat 591 úszója szerepelt, két nap alatt 2495-ször rajtoltak az úszók, akik javíthattak az idejükön, szerezhették meg a szintidőket az országos bajnokságokon való szerepléshez vagy gyűjthették a pontokat a csapataiknak.

A kétnapos megméretés végén a 35 úszóval szereplő hazaiak szerezték a legtöbb pontot (679) és kapták meg az első helyért járó Bácsvíz-kupát. Az UTE 25 versenyzője 398 ponttal a második, míg a BHSE 29 versenyzője 339 ponttal a harmadik helyért járó trófeát vihette haza.

A hazaiak összesen 22 arany-, 15 ezüst- és 18 bronzérmet gyűjtöttek. A Bácsvíz-KVSC legeredményesebb versenyzője Demjén Bátor volt. Ő korosztályában a legmagasabb LEN-pontszámot érte el 1500 méteres gyorsúszásban, 16:21,17-es időeredménnyel, így övé lett a legeredményesebb fiú versenyzőnek járó elismerés az aranyérem mellé. Demjén Bátor 200 méter vegyesen és 400 méter gyorson szintén a dobogó legfelső fokára állhatott.

A Bácsvíz-Kecskeméti VSC további éremszerzői a Bácsvíz-kupán: Mohay Janka, Kosztolányi Anna, Czeglédi Diána, Garajszki Máté, Mészáros Dániel, Czeglédi Kenéz, Lajter Szabolcs, Bogdán Luca, Kerekes Luca, Pap Kata, Szilvási-Hazag Aliz, Szabó Nóra, Gál Olivér, Albert János, Kis Bence, Gajári Márk, Wórum Benedek, Fekete Miklós.

A Bácsvíz-KVSC pontszerzői: Mozsárik Levente, Nagy Luca Natália, Király Léna, Mácsai Dóra, Kollár Bálint, Farkas Janka, Gyöngyi Dominik, Czeglédi Zselyke, Fodor Ildikó Amira, Domján Noémi, Katona Lujza, Hajagos Benjamin, Márhoffer Soma, Pajor Franciska.

Felkészítő edzők: Nagy Zoltán, Bálint Zoltán, Bács Ferenc.