röplabda

2019.02.08. 12:07

Ezúttal a Kaposvár nyert

A múlt héten Magyar Kupa-elődöntőben találkozott a Fino Kaposvár és a HÉP-Kecskeméti RC férfi röplabdacsapata, akkor óriási csatában a kecskemétiek vívták ki a döntőbe jutást. Csütörtök este a bajnokságban csapott össze a két gárda. Ezúttal elmaradt a nagy küzdelem, a hazaiak 3-0-ra nyerték a találkozót.

Nagy lendülettel vetették bele magukat a csapatok a mérkőzésbe, mindkét oldal rendre ponttal fejezte be támadásait. Azután Bozóki szerváival és Nagy Péter illetve Nagy József találataival öt ponttal elhúzott a somogyi együttes. Dávid Zoltán időt kért, ez hatott, hamar felzárkózott a KRC. A hajrához közeledve Bozóki hatásos nyitásai és Bögöly bombái megoldhatatlan feladatot jelentettek a vendégeknek. A szett végére ifjabb Nagy Péter ász-szervája tett pontot.

A második játszma elejére is megtartotta a lendületét a Fino, ám néhány hiba után egy pontra zárkózott a vendéggárda. A folytatásban a újra elléptek a hazaiak, Nagy József osztott ki két blokkot, majd Keen két jó szervával, Bozóki pedig kemény ütésekkel jelentkezett. A KRC 19 pontig jutott.

A harmadik etapban villámrajtot vett a Demeter-legénység, támadásban és védekezésben is ellenfele fölé nőtt. Dávid Zoltán 5–0-nál, majd 9–3-nál kért időt, ám a hazaiak lendületét nem tudta megtörni. A somogyiak türelmesen, pontosan játszottak, míg a túloldalon szinte semmi sem jött össze. A két együttes közti különbség folyamatosan nőtt, és a Kaposvár végül 25:11 arányban nyerte a harmadik szettet és vele a meccset.

Fotó: Bús Csaba / baon.hu

– Nagyon agresszíven kezdtük a mérkőzést, ellenfelünk viszont megelégedett azzal, hogy bejutott a múlt héten ellenünk a kupadöntőbe – értékelte a látottakat a kaposváriak mestere, Demeter György. – A kecskemétiek ma nem voltak elég élesek.

– Sajnos benne volt a pakliban, hogy ez lesz az eredmény – nyilatkozta Dávid Zoltán, a kecskemétiek vezetőedzője. – Nagyon fiatal csapatom van, amelyik még nem tud mindig magas szintű teljesítményt nyújtani. Egyáltalán nem vagyunk elkeseredve, én nem akarok minden mérkőzést megnyerni, én jókor akarok nyerni. Ettől függetlenül gratulálok a Kaposvárnak, ma ők voltak a jobbak.

Férfi Extraliga, 4. forduló:

Fino Kaposvár – HÉP-Kecskemét 3:0 (18, 19, 11)

Kaposvár, 400 néző. V: Vári, Árpás.

Fino: Bozóki 10, Nagy J. 5, Nagy P. 18, Bögöly 12, Kalmár 3, Keen 3. Csere: Pápai (liberó). Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Deliu, Krupánszki 7, Szabó M. 5, Pesti 4, Sanchez 3, Gacs 3. Csere: Deák (liberó), Gönczi 4, Török Sz. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:7, 16:10, 21:16. II. játszma: 8:5, 16:13, 21:16. III. játszma: 8:3, 16:6, 21:10.