labdarúgás

2019.02.25. 13:56

A főpróba sikeres volt, vasárnap már élesben játszik a KTE

Szombaton játszotta le az utolsó edzőmeccsét a Kecskeméti TE, a következő mérkőzésük már élesben megy, hiszen vasárnap 14.30-kor a Dabast fogadják a tavaszi nyitányon a Széktói stadionban.

A KTE ellenfele a hétvégén a Keleti csoport 4. helyén álló Füzesgyarmat volt. Szabó Tibor csapata jól vette az utolsó akadályt, jó erőkből álló riválisa ellen főleg a második félidőben dominált.

Láthatóan mindkét csapat nagyobb fordulatszámon pörgött egy héttel a rajt előtt, mint ami egy edzőmeccsen jellemző, ezt bizonyította az is, hogy rengeteg volt a taktikai fault, de a kemény belépőkbe is bátran belementek a játékosok. Az első helyzetre szűk negyedórát kellett várni, akkor Balog adott forintos labdát a védők mögé belépő, frissen igazolt Peresnek, aki elhúzta a játékszert a kapus mellett és az üres kapuba gurított (1–0). A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán. A 30. percben a vendégek kezezés miatt büntetőt végezhettek el, Kis lövése kivágódott a jobb kapufáról.

Fordulás után változott a játék képe, jóval inkább a kecskeméti akarat érvényesült a pályán, ez a dominancia hamar góllá is érett. Egy szöglet után Zámbori lőtt a jobb alsó sarokba egy lecsorgó labdát (2–0). Ezt követően Vladul és Szabó Dávid is megkínálta a gyarmati portást egy-egy életerős lövéssel. A félidő második felében a cserékkel sem változott sokat a játék, több szép akciót is vezettek a hazaiak, de nem mindegyiket sikerült már lövéssel befejezni. Az utolsó percekben a Füzesgyarmat szépíthetett volna, ekkor a végig magabiztos Kunságinak is ki kellett tolnia egy jó átlövést, de az eredmény már nem változott.

Kecskeméti TE–Füzesgyarmati SK 2–0 (1–0)

KTE: Kunsági – Bagi, Urbán, Farkas (Hirman, 75.), Zámbori – Markó (Zámbó, 65.), Terbe – Szabó D. (Nádudvari, 65.), Balog (Kitl, 75.), Peres (Takács, 75.) – Vladul (Tóth, 75.).

– Örülünk annak, hogy az utolsó felkészülési meccsünkön sem kaptunk gólt, még akkor is, ha ehhez ezúttal szerencse is kellett – nyilatkozta Szabó Tibor, a kecskemétiek mestere.