tömegsport

2018.09.23. 15:32

Idén is sikeres verseny a Hírös-félmaraton

Nagy tömeg, családok, szűrőbusz, megannyi futó, grízes tészta, ugrálóvár, elégedett, kupával hazasétáló díjazottak: igazi sportmajális kerekedett szeptember 23-án vasárnap a Hírös-félmaratonból, amely az idén is a Iustitia Egyesület rendezésében került lebonyolításra a kecskeméti Benkó Zoltán Szabadidőközpontban.

Az idő sajnos nem kedvezett a versenynek, a váratlanul ősziesre forduló időjárás sokakat elriasztott az utolsó pillanatban. Ennek ellenére szép számmal gyülekeztek az indulók vasárnap délelőtt a Tó-hotel mellett. A két gyermek, tehát az ovis és az iskolás futamban majd száz kisgyermek indult el. A hivatalosan benevezettek, azaz a chipes futók létszáma is elégedettségre ad okot.

A 7 kilométeres távon 186-an indultak, a férfiak mezőnyében Galamb Csaba ért elsőként célba (00:27:01), második helyen Szabó Milán (00:27:08), míg a harmadikon Boronkay Péter (00:27:50). A nők között Mencel Mónika szerezte meg az aranyérmet (00:28:46), az ezüstöt Sass Diána (00:29:26), a bronzot Fucin Szilvia (00:32:16).

A 14 kilométer teljesítését 71-en vállalták. Németh László nyert a férfiak között (00:59:09), megelőzve a második Cséplő Zoltánt (00:59:36) és a harmadik Csorba Bencét (01:00:48). A női mezőnyben Kondoros Cintia volt a leggyorsabb (01:06:10), őt követte Kormos Edina (01:09:06) és Háryné Staskó Anita (01:09:41).

A 21 kilométeres félmaratoni távon Patocskai Tamás szakította át először a célszalagot (01:24:22), a második helynek Baranyi Zoltán (01:31:03), míg a harmadiknak Káldi Csaba (01:31:38) örülhetett a 152 fős mezőnyben. Abszolút kategóriában Pászti Edit tizedikként futott be 01:36:07-es idővel, és ezzel az eredménnyel ő nyerte a hölgyek versenyét, Hatvani Nóra (01:39:55) második, Radics Anna (01:43:54) harmadik lett.