röplabda

2018.04.09. 13:19

Döntetlenről folytatódik az elődöntős párharc

Biztos lesz negyedik meccs a HÉP-Kecskeméti RC–Kaposvár férfi NB I.-es elődöntős csatában. Szombaton ugyanis hazai pályán egyenlített (1–1) a somogyi alakulat az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

Borbély Károly

Jól nyitott a házi­gazda Fino Kaposvár, ám ­hiába léptek el öt ponttal, a remekül mezőnyöző HÉP-Kecskeméti RC – amelyből az első meccshez hasonlóan most is hiányzott az előző szezonban még kaposvári színekben szerepelt Dávid Zoltán – gyorsan befogta ellenfelét, majd idővel a vezetést is átvette – számolt be a Kaposvár–KRC elődöntős találkozóról a Sonline.hu portál. Előbb Kunert Mátyás, majd Krupánszki Olivér nyitásai jelentettek megoldhatatlan feladatot, így a szett végén a vendégek örülhettek.

A második játékrészben is jól kezdett a kaposvári alakulat, ám ezúttal végig tartotta az előnyét, sőt, a végjátékban – amikor is a szurkolók nem akármilyen Fino-blokkparádét láthattak – még tovább nőtt a különbség a két csapat között.

Krupánszki Olivér (szemben) tizennégy pontig jutott Fotó: Bús Csaba

A harmadik felvonás hozta a legnagyobb küzdelmet, aligha véletlenül. Érezni lehetett, hogy amelyik csapat ezt a szettet behúzza, azé lesz a meccs is. Ennek megfelelően elképesztő adok-kapok volt a pályán; egyik csapat tagjai sem ismertek elveszett labdát, a publikum pedig nem egyszer hosszú és látványos labdamenetek végén csaphatta össze a tenyerét. Sokáig a kecskemétiek diktálták a tempót és náluk volt az előny, ám a hajrában változott a képlet. Végül Gacs Dániel sietett a kaposváriak segítségére, aki rosszul nyitott, s ezzel már a házigazda somogyiaknál volt az előny.

A negyedik, utolsó játékrészre láthatóan megroggyant a kecskeméti együttes, így vereséggel utazhatott haza.

Szasa Nedeljkovics: – Energikusan kezdtünk, aztán feljavultak a Kaposvár nyitásai, ez pedig megfogott minket. Messze még a párharc vége, de jó meccsek várnak ránk – mondta Szasa Nedeljkovics, a KRC edzője.