2018.01.11. 16:33

Sokáig tartotta a lépést a Kecskemét

Kikapott a férfi Ligakupában az élvonalbeli Orosháza otthonában az NB I. B-s KTE-automatika.hu szerda este. A két együttes mellett még a Cegléd szerepel a D jelű csoportban.

Borbély Károly

A kapuban Zaklajda, a mezőnyben Szamos, Kátai, Bujdosó, Petrik-Varga, Füstös és Horváth Andor. Ezzel a felállással kezdett Orosházán a hírös városi gárda. A meccs első gólját Bujdosó lőtte, majd oda-vissza szerezték a találatokat a felek, a 14. percre azonban háromgólos előnyre tett szert a hazai gárda (7–4). Ezt követően Szamos és Bujdosó pontosan célzott, 7–6 állt az eredményjelzőn, ráadásul kettős emberelőnybe került a KTE. A hátrány azonban nem okozott gondot az Orosházának, nem tudott fordítani a Kecskemét, az első félidő végére ismét hárommal vezettek a hazaiak (13–10).

Füstös Attila (labdával) az első félidőben kapott nagyobb szerepet az Orosháza ellen Fotó: Bús Csaba

A második játékrész Gyene-góllal indult, Horváth Viktor és Talmácsi válaszolt, 14–10-re módosítva az állást. A 39. percre hétre duzzadt az orosházi előny (20–13), Ocsovai Zsolt, a KTE vezetőedzője időt kért. Nem tudta azonban rendezni a sorokat a kecskeméti együttes, a 44. percben 22–14 állt az eredményjelzőn, innen pedig már nem tudott felállni a vendégalakulat, 31–18-ra győzött az esélyesebbnek tartott élvonalbeli Orosháza.

Ocsovai Zsolt betartotta a meccs előtti ígéretét, minden játékosának lehetőséget adott. Így pályára léphetett a fiatal ifijátékos, Csuzi Milán is, aki góllal hálálta meg a bizalmat.

A Kecskemétre pénteken ismét Ligakupa-mérkőzés vár, a szintén élvonalbeli Ceglédet fogadják 19 órától a Messzi István Sportcsarnokban.