futsal

2018.01.17. 11:12

A meg nem adott gól elpechelte a meccset

Hétfő este a hírös városi futsalos legényeknek a tabellán közvetlen rivális, földrajzilag távoli Berettyóújfaluban volt jelenése az év első bajnokiján. Az impozáns futsalsportcsarnokban a Berettyó­újfalu csikócsapata kontrákra építkezve, maga­biztosan tartotta otthon a három pontot, és ezzel a kecskemétiek távolabb kerültek a felsőházba jutástól.

Kezdődhetett volna álomszerűen is a találkozó a kecskemétiek számára, ehelyett hamar rémálommá vált. Történt ugyanis, hogy a 14. másodpercben, egy nagyszerű egyérintős játékot követően, Dobosi robbant be a hazaiak kapuja elé, és lőtte be a kipattanó labdát a hálóba, a játékvezetők azonban kapustámadás miatt érvénytelenítették a találatot. A kecskemétiek azóta is hevesen vitatják a döntést, szerintük a mérkőzés eredményét befolyásoló, rossz játékvezetői ítélet született.

A meg nem adott gólt követő kisebb közjáték után is támadásban maradt ugyan a vendégegyüttes, ám igazi átütő erő nem volt a játékában. Mind­ennek a tetejébe a 11. percben, rögtön az első hazai kontrából, gól is született: Nagy Dániel iramodott meg, és védőjét megverve ­Peltzer feje mellett a kapuba pörgetett.

Megzavarodott a vendégegyüttes a kapott góltól, nem találta a fogást a fiatal és igen szimpatikusan küzdő hazai csapaton. És amikor a hírös városi legények olykor el is jutottak a kapuig, ott ziccert ziccerre hibáztak, vagy pedig László, a hazai portás védett nagyszerűen.

A 16. percben aztán végre megtört a jég, és Marozsi lövése talált utat a kapus lába mellett, 1–1. Csakhogy az egalizálást újabb rövidzárlat követte, és fél perc múlva már újfent a Berettyó­újfalu vezetett. Nagy Sándor lőtte ki a hosszú sarkot egy szép csel után.

A második félidőben minden ott folytatódott, ahol az első játékrészben abbamaradt. Eleinte erőtlen vendégpróbálkozásokat láthatott a publikum, majd kisvártatva újra gólnak tapsolhattak a hazai szurkolók: egy oldalberúgást követően a lábak között elsurranó löket a Scoregoal kapujában kötött ki, 3–1.

Bár a vendégek ezt követően mindent megpróbáltak, bevetették az öt a négy elleni játékot, kétségbeesésükben még új játékfigurákat is bevetettek, ám ezen az estén semmi sem akart összejönni a hírös városi gárdának, sokszor enerváltan, lassan ment a játék, egészen a 35. percig, akkor a hazai Kátrik megadta a kegyelemdöfést a kecskemétieknek: egy kapu előtti lecsorgó labdába löbbölt bele, az a kapu bal oldalába gurult, és ezzel kialakult a 4–1-es végeredmény.

– Az évad talán legrosszabb teljesítményét produkáltuk, mélyen a tudásunk alatt játszottunk, ezért rettentő nehéz is értékelni egy ilyen meccs után – nyilatkozott a mérkőzést követően Koós Károly, aki a múlt év végén a klubtól távozott volt vezetőedző, Cserenkó Szabolcs helyére előbb ideiglenesen ült le a kispadra, január 2-a óta viszont nemcsak megbízott, hanem teljes jogú vezetőedzőként irányítja a szakmai munkát a kecs­keméti futsalosoknál. – Bár a találkozó elején ugyan elvettek tőlünk egy – szilárd meggyőződésem szerint – szabályost gólt, de ez sem mentség a később mutatott lélektelen játékunkra. Nincs mit tenni, gratulálok a Berettyóújfalu ­fiataljainak, hiszen megérdemelten nyertek.

Marozsi gólja csak szépségtapasz volt Fotó: Bús Csaba

Berettyóújfalu–Scoregoal 4–1 (2–1)

Berettyóújfalu, vezette: ­Belicza, Sándor.

Mezei-Vill FC II. Berettyóúj­falu: László – Nagy B., Nagy D., Nagy S., Nagy I. Cserék: Sándor – Fülezsdi, Sipos, ­Békési, Moga, Szabó T., ­Kártik, Tóth S. Vezetőedző: Sergio Mullor­ ­Cabrera.

Scoregoal Kecskeméti Futsal Club: Peltzer – Móra, Marsa, Kovács J., Dobosi. Cserék: ­Csővári – Szabó Sz., Ferenczi, Holecz, Gavula, Marozsi, Sallai.

Vezetőedző: Koós Károly.

Gólszerzők: Nagy D. (11. p.), Nagy S. (16.), Moga (31.), Kártik (35.), illetve Marozsi (16.)