Galériával, videóval

2025.03.15. 17:19

Tanárok, mentősök, munkaadók – hétköznapi hősöket tüntettek ki Petőfi Sándor szülővárosában

Kiskőrös legnagyobb ünnepe március 15. Ezen a napon nyújtja át a polgármester a város azon polgárainak a közösség elismeréseit, akik az elmúlt évtizedekben sokat tettek a település fejlődésérért. Március idusa Petőfi Sándor szülővárosában nagyon sok embert megmozgatott.

Kiskőrösön szombat délelőtt idézték fel a polgári forradalom kitörésének 177. évfordulóját. Az eseményekre emlékezve minden évben ezen a napon adja át Domonyi László polgármester a város vezetésének kitüntető díjait. Ebben azok részesülhetnek, akik az elmúlt évtizedek során a tevékenységükkel előmozdították a település fejlődését. Kora délelőtt a városháza dísztermében barátok, rokonok jelenlétében hét jól ismert személy kapott kitüntetést a város első emberétől március idusa alkalmából. 

Március idusam Kiskőrös, kitüntetés,
Március idusa Kiskőrösön: hét jól ismert embert tüntetett ki a polgármester. Balról: Gombár Emil, Dénes Istvánné, Horváth János, Szabadszállás Jánosné, Domonyi László polgármester, Grünwaldné Takács Aranka, Kriskó Sándor, Biácsi Gábor 
Fotó: Barta Zsolt

Március idusa kitüntetettjei

  • Biácsi Gábor „Kiskőrös Város Sportjáért” díjban részesült a közösségtől. A méltatás során elhangzott, hogy a Kiskőrösi Bem József Általános Iskola pedagógusaként, az általa felkészített csapatok számtalan vármegyei és országos eredményt értek el a focisuli versenyein. Évtizedek óta segíti jó formába hozni a helyi sportolókat a bajnokságokra, 2005-től a Kiskőrös Televízió szakkommentátora a labdarúgó-mérkőzéseken. 
  • Dénes Istvánné a „Kiskőrös Város Ifjúságának Oktatásáért és Neveléséért” díjat vehette át a polgármestertől. A helyi Harangvirág Evangélikus Óvoda vezetője, életpályája elismeréseként 2024 júniusában Kiskőrös képviselő-testületének hosszú éveken át végzett eredményes tevékenysége elismeréseként a pedagógusnapon, „Kiskőrösért Emléklappal” ismerte el munkáját. Pintér Sándor Belügyminiszter az oktató-nevelő munka több évtizeden át végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Pedagógus Szolgálati Emlékérmet adományozott számára.
  • Gombár Emil aKiskőrös Város Egészségügyi és Szociális Ellátásáért” díjat vette át a település első emberétől. A mentő szakápoló, 2024-ben főigazgatói dicséretben részesült, és még ugyanebben az évben mentőszolgálatnál töltött 47 év folyamatos szolgálati idő után, bajtársi munkájának elismeréseként megkapta az Arany NySA díjat is. 
  • Grünwaldné Takács Arankának a város elöljárósága a „Kiskőrös Város Közéletéért” díjat adományozta. A magyar-történelem szakos kiváló pedagógus 1998 óta dolgozik szerkesztő-riporterként a helyi televíziónál, és ott volt a 2000-ben életre hívott Kunság Rádió indulásakor is. Több ezer elkészített interjú, a város eseményeiről készített beszámoló, tematikus közéleti- és kulturális műsor, stúdióbeszélgetés fűződik a nevéhez. 
  • Horváth János „Kiskőrösért” díjban részesült. Az ismert történelem-földrajz szakos középiskolai tanár közéleti személyiség is. Korábban az alpolgármesteri posztot töltötte Domonyi László mellett, a helyi evangélikus gimnáziumban tanít már 1987 óta.
  • Kriskó Sándor „Kiskőrös Város Gazdaságáért” díjban részesült. Ő a rendszerváltás első éveiben lett ÁFÉSZ elnök. Előtte évekig vezető pozíciót töltött be a cégnél, amely a 80-as évek elején 101 egységet működtetett, és 660 embernek biztosított munkát, ezzel is hozzájárulva Kiskőrös gazdasági életének stabilitásához és fejlődéséhez.
  • Szabadszállási Jánosné „Kiskőrös Város Kultúrájáért” díjat vehetett át az önkormányzattól. Ő évtizedeken át nevelte Kiskőrös ifjúságát. Az általános iskolában eltöltött 17 év után munkahelyet váltott, a helyi középiskola igazgatójának hívó szavára 1993-tól a Petőfi Sándor Gimnázium és Kertészeti Szakközépiskolában tanított német-orosz-magyar szakos tanárként. Jelenleg a helyi pedagógus klubot vezeti. 

A dísztermi díjátadó után a rendezvény a művelődési házban folytatódott az eső miatt. Itt az evangélikus általános iskola diákjai adtak műsort. Ezt követően egy kedves tradíciót folytatva, a város szenátorai az elsős kisdiákoknak egy-egy kokárdát tűztek fel a ruháikra.

A programsorozat főhajtással ért véget a Petőfi Sándor, a Kossuth Lajos, a Jókai Mór és a Bem József szobroknál, majd a Petőfi-szülőháznál

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában