Videóval

2025.03.18. 18:01

Erőszakos ellenzéki akció a Parlamentben: azonnali orvosi segítségre volt szüksége a Covid-túlélő képviselőnek

Pirotechnikai eszközzel, füstgyertyával próbálták az Országgyűlés keddi ülésén a zárt teremben megakadályozni a gyülekezési jogról szóló szavazást ellenzéki képviselők. A füstgyertya mérgező füstje beterítette az egész üléstermet, ahol több képviselő köhögött, a Covid-ot alig túlélő Bányai Gábor kormánybiztos, fideszes országgyűlési képviselő rosszul lett, azonnali orvosi ellátásra volt szüksége.

Az Országgyűlés nagyarányú igen szavazattal elfogadta a gyülekezési jogról szóló gyermekek védelmével összefüggő, valamint az ehhez kapcsolódó törvények módosításáról szóló javaslatot. A parlamenti döntés szerint a jövőben már nem lehet megtartani a Pride felvonulást. A momentumos parlamenti képviselők ez ellen tiltakoztak, szórólapokat szórtak az ülésterem karzatáról, valamint több füstgyertya meggyújtásával sodorták veszélybe képviselőtársaikat.

Füstgyertya, Bányai Gábor,
Mérgező füst borította be az üléstermet. A Covid-túlélő képviselő rosszul lett
Fotó: Illusztráció/MW-archív

Egy Covid-túlélőnek a füstgyertya súlyos veszélyt jelenthet

A Fidesz frakcióvezetője Facebook-oldalán tájékoztatott arról, hogy a belélegzett mérgező füsttől Bányai Gábornak sürgős orvosi ellátásra volt szüksége. „Akcióztak a Parlamentben korunk külföldről pénzelt kisbolsevikjai, pirotechnikai eszközzel, zárt térben mérgező füsttel próbálták megakadályozni a keddi szavazást” – írta bejegyzésében Kocsis Máté. Majd hozzátette: „Mi lesz a következő, ti barmok, fel is gyújtjátok az épületet?” 

Bányai Gábort sikerült telefonon elérnünk, aki füstgyertyás incidens idején alig néhány méterre ült a parlamenti patkóban az ellenzéki képviselőktől. A képviselő maga is posztolt egy videót az incidensről közösségi oldalán, ahogy az üléstermet beteríti a füst, ahova az Országház Tűzőrségét is riasztották.

Bányai Gábor azonnal elhagyta az üléstermet

A képviselő elmondta, hogy a Covid-fertőzés miatt kialakult légzőszervi sérülése miatt fokozottan érzékeny a szennyezett levegőre. – A belélegzett mérgező füst nem tett jót, ezért el kellett hagynom az üléstermet, a parlamenti orvosi szobába kísértek, ahol megkaptam a szükséges ellátást. Ezt követően már nem tértem vissza az ülésterembe, lementünk a Duna-partra sétálni, ahol jobban lettem, most viszont már úton vagyok hazafele, hogy mielőbb láthassam az unokáimat – nyilatkozta hírportálunknak Bányai Gábor, aki közösségi oldalán köszönte meg az aggódó üzeneteket.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában