Kecskemét

2025.01.24. 13:16

Iskolapszichológus segít a bombariadótól megrettent diákoknak

Csütörtökön bombafenyegetés-sorozat rázta meg hazánkat. Az országos bombariadó Kecskemétet is érintette. A Corvin Mátyás Általános Iskola is kapott a fenyegető levelet. A történtek másnapján arról érdeklődtünk, hogy élték meg az eseményt a diákok és a tanárok, hogyan reagáltak a szülők.

Több cikkünkben is foglalkoztunk a csütörtöki bombariadókkal, melyek Bács-Kiskunt is érintették. Egy kiskunhalasi és egy kecskeméti iskola is kapott fenyegetést. Kíváncsiak voltunk, a bombariadó Kecskeméten hogyan zajlott, mit éltek át a tanulók, a tanárok és a szülők.

Bombariadó Kecskeméten, Corvin Mátyás Általános Iskola
Bombariadó Kecskeméten, a Corvin Mátyás Általános Iskola is kapott fenyegető levelet
Fotó: Bús Csaba

Pálfi Tamás, a Kecskeméti Tankerületi Központ tankerületi igazgatója az ügy kapcsán elmondta: a Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskolában a tanítás az esetet követően folytatódott, és a mai napon, pénteken is zavartalanul folyt. Az intézmény és a helyszínen tartózkodó rendőrök szakszerűen, a gyermekekre odafigyelve jártak el az iskola átvizsgálása során, így különösebb fennakadást nem okozott az esemény.

Mindössze 8-10 szülő vitte haza a gyermekét a bombariadót követően, de pénteken már jöttek iskolába a tanulók. Egy szülő kérte, hogy a gyermeke osztályában iskolapszichológus beszélgessen el a történtekről a gyerekekkel. Iskolapszichológus bevonásával fogják majd az eseményeket feldolgozni az iskolában.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában