2025.03.18. 11:14
Brutális iskolai bántalmazás: videóra vették a támadást, döbbenetes képsorokat rögzítettek
Nyolcadikos lányok vertek meg egy hetedikes diáktársat egy kecskeméti iskolában, miközben az osztálytársak csak videóztak. Ítéletet hozott a bíróság brutális iskolai bántalmazás ügyében.
Mint arról korábban beszámoltunk, egy kecskeméti általános iskolában nyolcadikos lányok vertek meg egy hetedikes diáktársukat még 2024 év elején. A felkavaró eset nagy port kavart, különösen azért, mert az egész osztály végignézte a brutális támadást, de senki sem segített, sőt, többen videóra vették és nevettek a jeleneten. Most megszületett a bírósági ítélet a brutális iskolai bántalmazás ügyében.

Fotó: TV2 / Archív-felvétel
Brutális iskolai bántalmazás: sikoltozott, de senki sem segített neki
A bántalmazás 2024 januárjában történt az egyik kecskeméti általános iskolában. A két nyolcadikos lány előbb verbálisan zaklatta fiatalabb áldozatukat, majd amikor a lány megpróbált elmenekülni, elkapva a ruháját és a haját, a földre rántották és ütlegelni kezdték. A rémült diák sikoltozott, de senki sem sietett a segítségére. Az osztálytársak csupán kívülállóként figyelték az eseményeket, sokan nevetgéltek és videózták a kegyetlen jelenetet.
Az ügyben a Kecskeméti Tankerületi Központ is megszólalt korábban. Pálfi Tamás igazgató elmondta, hogy az eset kivizsgálása azonnal megkezdődött, és a megvert lány családja feljelentést tett. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság gyorsan lépett, és eljárást indított az ügyben.
Bírósági ítélet: két év próbaidő
Mint azt a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság kedden Facebook-oldalán közölte, az ügy a bíróság elé került, ahol a támadókat kényszerítés, garázdaság és könnyű testi sértés miatt bűnösnek találták. A Kecskeméti Járásbíróság ítélete alapján mindkét elkövetőt két év próbaidőre bocsátották, pártfogó felügyelet mellett.
Az eset komoly társadalmi visszhangot váltott ki, sokan felháborodtak azon, hogy a diákok szemtanúként tétlenül nézték végig a támadást. Szakértők szerint a videózás és a közöny a bullying jelenségének súlyosbodására utal, amely ellen az iskoláknak és a szülőknek közösen kellene fellépniük.
A rendőrség és az oktatási intézmények továbbra is kiemelten kezelik az iskolai erőszak megelőzését, és felhívják a figyelmet arra, hogy hasonló esetekben azonnal be kell avatkozni, és jelenteni kell a hatóságoknak.
Mit tehetünk az iskolai bántalmazás ellen?
Az eset rávilágít arra, hogy az iskolai erőszak nem csupán az elkövetők és az áldozatok ügye, hanem az egész közösség felelőssége. A szakértők szerint a megelőzésben fontos szerepe van a szülőknek, a pedagógusoknak és a diáktársaknak is. A tanulóknak tudniuk kell, hogy egy ilyen helyzetben nem az a helyes reakció, ha videót készítenek és nevetnek, hanem az, ha segítséget kérnek egy felnőttől.
A bántalmazás ellen közösen kell fellépni – az iskolai közösségek, a hatóságok és a családok összefogásával lehet csak megelőzni az ehhez hasonló eseteket.