Kék hír

2022.02.07. 15:06

A szél okozta károk miatt megint többször riasztották a Bács-Kiskun megyei tűzoltókat

Több bejelentés is érkezett a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz a viharos erejű szél miatt hétfőn.

baon.hu

Fotó: Amve.hu - A mi városunk, a mi Bajánk

Fotó: Amve.hu - A mi városunk, a mi Bajánk

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, elsőfokú riasztást adott ki erős szél veszélye miatt a meteorológiai szolgálat Bács-Kiskun megyére is. Bács-Kiskun megyében a várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 70 kilométer/órát – írja a met.hu.

Kovács Andrea főhadnagy, a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője érdeklődésünkre elmondta hogy, nyolc bejelentés érkezett a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz hétfőn a viharos erejű szél miatt. Ebből egyszer a bajai tűzoltók segítségét is kérték, mert a szél megbontotta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyik épületének tetejét. A másik hét bejelentésnél megdőlt vagy kidőlt fákhoz riasztották a tűzoltókat. Mint megtudtuk, volt olyan amikor kerítésre dőlt a fa, de olyan is, hogy csak megdőlt, de valamit veszélyeztetett a fa.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában