Úszás

2022.12.14. 12:01

Szabó Szebasztián vb-bronzérmet nyert 50 méter pillangón

A győriek kiválósága a kilencedik magyar úszó, aki érmet nyert a rövidpályás világbajnokságok történetében.

Szabó Szebasztián

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Anikó

Szabó Szebasztián bronzérmet nyert 50 méter pillangón a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokság szerdai napján.

A 26 éves magyar versenyző, aki ebben a számban holtversenyben tartja a világrekordot (21.75) a brazil Nicholas Santosszal, a legjobb idővel került a fináléba, ahol, akárcsak az elődöntőben, ezúttal is fantasztikusan kapta el a rajtot.

A győriek kiválósága féltávnál 9.91 másodperccel még az első volt, de a hajrában a dél-amerikaiak legendája és a svájci Noé Ponti is megelőzte, utóbbi mindössze két századdal.

A 42 éves Santos – aki az előfutamban még csak a 14. volt – negyedszer nyerte meg a számot, ő már tavaly Abu-Dzabiban is minden idők legidősebb világbajnoka volt, utolsó versenyén mindössze három századdal maradt el a Szabóval közösen tartott világcsúcstól.

Szabó a kilencedik magyar úszó, aki érmet nyert a rövidpályás világbajnokságok történetében.