Milák Kristóf és Kovács Benedek is ezüstérmet nyert a vizes Eb-n

Valóságos éremesőt hozott a szombati nap a vizes Eb-n.

Forrás: Ripost

Fotó: Szabolcs László

Az országos csúcsot megdöntve ezüstérmet szerzett a Rómában zajló vizes Európa-bajnokságon Milák Kristóf, aki a világcsúcsot úszó román David Popovici után másodikként ért célba a 100 méteres férfi gyorsúszás döntőjében.

Németh Nándor az ötödik helyen végzett.

A 200 méter pillangó 21 éves magyar olimpiai bajnoka 47.47 másodperccel csapott célba, ezzel a szám másik magyar döntősének, a 48.01-gyel ötödik Németh Nándornak a rekordját (47.69) adta át a múltnak.

Milák a pénteki elődöntőben is a második időt úszta - de akkor hét századdal még elmaradt Németh országos csúcsától -, Popovici Európa-rekorddal került fináléba, míg Németh a hetedik idővel várta a döntő rajtját.

Mind a nyolc finalista elképesztően kezdett, sőt húsz méterrel a vége előtt még négyen voltak Popovici pénteki Európa-csúcsán belül, végül a román nagyszerű idővel diadalmaskodott Milák előtt. A 17 éves Popovici 46.86 másodperces világcsúccsal a brazil Cesar Cielo Filho rekordját (46.91) döntötte meg, amely 2009-ben ugyanebben az uszodában született, cápadresszben.

A férfi 100 méteres gyorsúszás eredménye:

1. David Popovici (Románia) 46.86 másodperc - világcsúcs
2. MILÁK KRISTÓF 47.47
3. Alessandro Miressi (Olaszország) 47.63
...5. NÉMETH NÁNDOR 48.01

POPOVICI, David; MILÁK Kristóf
A győztes román David Popovici (b) és a második helyezett Milák Kristóf a férfi 100 méteres gyorsúszás döntője után a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 13-án
Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Nem sokkal korábban ugyancsak ezüstérmet nyert Kovács Benedek 200 méter háton szombaton a római úszó Európa-bajnokságon.

A 24 éves magyar versenyző 1:56.03 perces egyéni csúccsal csapott célba, a szám másik magyarja, Kós Hubert 1:57.84-gyel nyolcadik lett. A számot a francia Yohann Ndoye Brouard nyerte 1:55.62-vel.

KOVÁCS Benedek
A friss Európa-bajnoki ezüstérmes Kovács Benedek

Az idei budapesti világbajnokságon döntős Kovács a pénteki előfutamban egyéni csúcsot (1:56.81) úszott, az elődöntőben viszont tartalékolt, míg Kós egyéni legjobbjától (1:57.64) mindössze négy századdal elmaradva, 1:57.68 perccel került a fináléba.

A döntőben láthatóan Kós gyorsan "kiszállt" a dobogóért folytatott küzdelemből, Kovács viszont tartotta a tempót a mezőnnyel, a második százon pedig fokozatosan jött felfelé. Húsz méterrel a vége előtt már láthatóan az éremért harcolt, és végül óriási egyéni rekorddal csapott célba, megszerezve pályafutása első nagy nemzetközi sikerét.