aquatlon/paratriatlon

2021.10.31. 12:21

A Kropkó testvérek érmet nyertek a korosztályos aquatlon vb-n

Kropkó Péter, korábbi triatlonos és sikeres Ironman-versenyző gyermekei közül Márton ezüst, míg testvére, Márta bronzérmes lett szombaton a spanyolországi aquatlon világbajnokságon a juniorok között.

Peter Kropko of Hungary celebrates after winning the Ironman Switzerland triathlon in Zurich, Switzerland, 01 August, 1999. The athletes had to swim 3.8 kilometers, to cycle 180 kilometers and to run 42 kilometers. Kropko covered the distances in a time of 8 hours 32 minutes and 51 seconds. (Photo by CHRISTOPH RUCKSTUHL / KEYSTONE / Keystone via AFP)

Forrás: Keystone via AFP

Fotó: Christoph Ruckstuhl

A verseny eredményközlője alapján Kropkó Márton 30:03 perc alatt teljesítette az 1 kilométer úszásból, valamint 5 km futásból álló távot, és a férfiaknál az abszolút rangsorban a 16. helyen zárt Extremadurában. Nővére 34:22 perc alatt ért célba, amivel a női abszolút rangsorban a 14. helyen végzett.

Ugyancsak szombaton, a paratriatlonosok portugáliai világkupáján, Alhandrában a PTS5-ös kategóriában Mocsári Bence második, Boronkay Péter hetedik helyen végzett a tízfős mezőnyben.

Borítókép: Apjuk nyomdokaiba lépnek Kropkó Péter triatlon- és Ironman-versenyző gyermekei. A képen győztesként ünnepel az Ironman Switzerland versenyen Zurichben 1999. augusztus 1-én