2018.08.16. 10:55
Történelmet írt Rasovszky Kristóf, önök pedig a hatásáról szavazhattak
A magyar sporttörténelem egyik legnagyobb eredményét mutathatja fel Rasovszky Kristóf hosszútávúszó. A komoly sikerről könnyed válaszok formájában próbáltuk megtudni olvasóink véleményét.
Forrás: mti
A magyar történelem során sokszor bebizonyosodott, hogy sportolóink kiválóan teljesítenek a hullámok között. Nincs olyan kajak-kenus világverseny, ahonnan ne éremmel térnének vissza a versenyzők, vagy gondoljunk Hosszú Katinkára, aki ha indul egy számban, jó eséllyel a dobogóról jöhet haza.
És most itt van ez a veszprémi fiú, Rasovszky Kristóf, aki aranyérmet szerzett a nyíltvízi úszók Európa-bajnokságán 5 km és 25 km távolságon, illetve hajszálon (se) maradt le az első helyezésről 10km-en.
Mi arra voltunk kíváncsiak, önök, hogy látják, milyen hatása lehet Kristóf történelmi sikerének.
[eweb-voting id="1439460"]
Olvasóink határozott többsége (68%) úgyvéli, hogy az élet folyik tovább a megszokott mederben. Ugyanarra a napra kelünk, fekszünk és élünk, mint hal a vízben. Mondjuk ebben a tikkasztó hőségben a legjobb megoldás valóban egy kis vízparti kikapcsolódás.
" />
A többi válaszlehetőség már megosztotta az embereket. Többen a sportoló sikerének gazdasági következményei miatt aggódtak. A szavazók 13%-a lát esélyt arra, hogy bedől az úszógumi-kereskedelem Magyarországon. Az biztos, hogy ha valaki tud úszni, sokat spórolhat az úszógumin.
" />
Néhányan azt látták a legvalószínűbbnek a válaszok közül (10%), hogy Veszprémben Rasovszkyra nevezik át a Séd-patakot. Mi lehet nagyobb megtiszteltetés, minthogy természeti képződményt neveznek el valakiről életében?
" />
A legkevesebben gondolják úgy (9%), hogy évente megduplázódik a Balaton-átúszók száma. Pedig milyen vicces lenne, amikor egy idő után a megduplázódott átúszók száma miatt megtelik a Balaton és a tömeg tetején az is indulhatna, aki nem tud úszni.
" />
Borítókép: Rasovszky Kristóf ünnepel, miután aranyérmet nyert a nyíltvízi úszók 25 km-es számában a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon 2018. augusztus 12-én.
MTI / EPA / Robert Perry