Sport Hírek

2006.11.27. 10:47

A végjátékban az Univer lecsapta a soproni sör habját

NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés: Soproni sÖrdögök – Univer KSE 86–88 (26-21, 15-28, 25-20, 20-19).

V. T.

Sopron, 600 néző. V.: dr. Vígh, Hegedűs, Gorka.  Sopron: Strnad 14, Palotai 10/3, Carberry 28, Bowman 18, Krstanovic 14/3. Csere: Körtélyesi, Boldizsár 2, Vesztergom. Edző:  Sterbenz László.
Univer KSE: Archie 7/3, Radovanovic 12/9, Celej 15/9, McClendon 6, Lopatka 24/6. Cs.: Soós 7/3, Csaplár-Nagy 17/12, Vida. Edző: Meszlényi Róbert.
Távolság ide vagy oda – ott volt  egy maroknyi Univer-szurkoló Sopronban, és hajtotta is kedvenceit becsülettel.
Az első negyedben az Univer – akárcsak legutóbb Szolnokon – több, biztosnak tűnő támadást rontott, igaz, a védekezés ezúttal is jó volt. Aztán a negyed második felére feljavult a támadójátékuk is, de nem tudtak igazán közel kerülni a hazaiakhoz.
A második negyedben az addig is pontos Celej és Csaplár-Nagy dobott kiválóan kintről, majd ugyanezt tette Radovanovic is. Az Univer motiváltan játszott, már az ellenfél palánkja alatt megtámadta a soproniakat (15. p.: 31-31). Ezt követően Lopatka is betalált kintről, és a soproniak egyszerűen nem tudták követni a vendégek gyors játékát: 15–0-s szériát produkált az Univer. A negyed végén aztán Carberry két kosarával közelebb jöttek a sÖrdögök (41–49).
Szünet után a vendégek többször eladták a labdát. Ez lendületbe hozta a soproniakat, akik visszavették a vezetést (54-53). „Munkás” percek következtek, melynek végén három pont  lett a vendégelőny a záró tíz perc előtt (66-69). Izgalmas, változatos küzdelmet hozott a záró negyed, melynek elején Csaplár-Nagy és Archie triplái indították be az Univert. Nagyon szoros volt a végjáték, amit a büntetőpárbajban nyert meg az Univer (86–88).