Sport Hírek

2006.11.27. 10:42

Hiába küzdött lelkesen a HVSE, mégis a rutinos Fehérvár győzött

OB I/B-s férfimérkőzés: OLEO HVSE Kecskemét-Fehérvár Póló 6-7 (2-3, 0-1, 3-2, 1-1).

V. T.

Kecskemét, 150 néző. Vezette: Molnár, Manitz.
Kecskemét: Harkai - Tankó, Bácsi M., Hartman, Horváth 3, Jenei 2, Rátkai 1. Csere: Szabó L., Berente, Csigó, Bogdán, Varga I., Gyenes. Edző: Kovács Róbert. Kitűnt: Harkai, ill. Dabrowsky 4 (a mezőny legjobbja), Demény-Nagy (k).

A csoportrangadón az öt volt élvonalbeli játékossal felálló Fehérvár egy ejtésgóllal szerzett vezetést. Ezután Jenei, majd egy újabb fehérvári gólt követően Horváth egyenlített. A negyed végén azonban ismét a vendégeknél volt az előny. A második negyedben a korábbi válogatott, Péter I. találata után már két góllal vezettek a vendégek, de a harmadikban, Horváth góljai révén, ismét egyenlő lett az állás. Ezt azonban újabb fehérvári gólok követték, és Jeneinek csak a dudaszó pillanatában sikerült szépítenie. A záró felvonásban Dabrowsky egy kipattanót szépségdíjas csavarral juttatott a hazai kapuba (5–7).
Hiába támadott teljes lendülettel a HVSE, a helyzetek kimaradtak. A szépítő találat az utolsó másodpercben esett.
Így a lelkesen játszó, de az előnyöket és a ziccereket kihagyó Kecskemét elszalasztotta a pontszerzési lehetőséget.