Friss hírek

2006.01.29. 16:33

Da Vincivel Cannes-ba!

Dan Brown világsikert aratott regényének, A da Vinci-kódnak a filmváltozata nyitja meg a Cannes-i filmfesztivált.

BAMA

Dan Brown amerikai író A da Vinci-kód című regénye világszerte 30 millió példányban kelt el, így tehát szinte természetesnek mondható, hogy film is készült belőle. A május 17-én kezdődő 59. Cannes-i nemzetközi filmfesztiválon a nagy érdeklődésre való tekintettel ezt az alkotást vetítik majd nyitófilmként.

A filmet Ron Howard rendezte, Robert Langdon professzor szerepét pedig Tom Hanks tolmácsolja. A film költségvetése meghaladta a 100 millió dollárt, s két ismert és népszerű francia színész, Audrey Tautou és Jean Reno is jelentős szerepet játszik benne.

A film moziforgalmazását két nappal a Cannes-i bemutató után kezdik, a fesztiválon azonban konkurencián kívül vetítuik, így az alkotók nem pályázhatnak az idei Arany Pálma-díjakra. A Cannes-i nemzetközi filmfesztivál május 28-ig tart. A zsűri elnöke Wong Kar Wai kínai rendező lesz.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!