Friss hírek
2005.05.27. 11:22
Újabb régészeti lelőhelyek az M5-ösnél
Négy új régészeti lelőhelyet találtak az M5-ös autópálya Szeged és az országhatár közötti nyomvonalán. A feltárási munkálatokkal várhatóan június közepére végeznek a régészek.
BAMA
Kiskundorozsma térségében egy bronzkori települést és egy szarmata falut, Domaszék mellett szintén egy szarmata falut, egy középső bronzkori települést és egy avarkori temetőt rejt a föld. A leletmentés idejére két-háromszáz méteres szakaszon harminc napra felfüggesztik a munkát. A szegedi Móra Ferenc Múzeum régészei 1993 óta az autópálya nyomvonalán 81 régészeti lelőhelyet tártak fel.
Ezek is érdekelhetik
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Feliratkozom a hírlevélre