2004.12.15. 14:14
Tízmilliárd forint turizmusfejlesztésre jövőre
Jövőre az előirányzott 9,2 milliárd forint helyett csaknem 10 milliárd forint lesz a turisztikai célelőirányzat keretösszege - mondta Pál Béla, a Miniszterelnöki Hivatal regionális fejlesztésért, felzárkóztatásért és turizmusért felelős politikai államtitkár szerdán Budapesten.
A Turizmus-Vendéglátás Ágazati Párbeszéd Bizottsága országos konferenciája szünetében tartott sajtótájékoztatón az államtitkár elmondta: turisztikai fejlesztésekre 2004 és 2006 között összesen 28 milliárd forint áll rendelkezésre, amelyből az idén mintegy 10 milliárd forintot használnak fel. Hozzátette: ez nagyjából az időarányos rész.
Mint mondta, a 10 milliárd forintból 8 milliárdot turisztikai vonzerőfejlesztésre, 2 milliárdot pedig szolgáltatás-fejlesztésre fordítanak.
Pál Béla elmondta: január elsején áll fel a Magyar Nemzeti Turisztikai Hivatal, amelyet a regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter felügyel majd. A hivatal vezetőjére vonatkozó kérdésre válaszolva az államtitkár közölte: "szakembert szánunk erre a posztra".
Az államtitkár elmondta azt is, hogy 2005-től a meleg étkezési utalványok adómentes értékhatára az idei 6.000 forintról 8.000 forintra, a hideg étkezési utalványoké pedig 3.200 forintról 4.000 forintra nő.
Hozzátette: az üdülési csekkek adómentes értékhatárát is megemelték, jövőre 57.000 forint lesz. Az üdülési csekkek forgalmáról elmondta: míg 2002-ben 1,8 milliárd forintot tett ki, addig 2003-ban 5 milliárd forint volt, az idén az első tizenegy hónapban pedig már elérte a 7 milliárd forintot.
Niklai Ákos, a Turizmus-Vendéglátás Ágazati Párbeszéd Bizottság társelnöke közölte, hogy a konferencián közös nyilatkozatot fogadnak el a résztvevők, amelyben leszögezik: szükségesnek tartják, hogy a vásárolt és továbbadott termékek és szolgáltatások minősége feleljen meg a legmagasabb szintű szakmai követelményeknek, az eredet, a származás, a nyomon követhetőség, az ellenőrizhetőség és a legalitás tekintetében is.
Niklai Ákos arra hívta fel a figyelmet, hogy az ágazatot érintő magas áfa-kulcs csökkenti a szektor versenyképességét, és rontja a keresletet.
-->