Fodor, Magyar vagy Kuncze? Ki indul a liberális szavazók kegyeiért?
Mik ezek?
XA júniusi választás felgyorsította az SZDSZ erózióját is, így az új évet a liberálisok úgy köszönthették, hogy szinte már ők sem tudják, hányfelé szakadt a társaság. Nagy öregjei sorra faroltak ki a párt mögül, és bár egy ideig úgy tűnt, van esély az átmentésére, mára világossá vált, hogy a nem túl jelentős méretű tábor további szétforgácsolása a biztos halált jelenti. Így Kuncze Gábor és Magyar Bálint – akik tavaly még a Szabadelvű Polgári Egyesület létrehozásában látták a kiutat – visszavonulót fújtak.
Azt nem tudni, hogy az SZDSZ korábbi vezetőjének, a Magyar Bálinthoz hasonlóan állandóan szervezkedő Fodor Gábornak van-e még valami a tarsolyában (a parlamenti pletykák szerint nem zárható ki, hogy tavaszig még egy liberális tömörülés bontson zászlót), és arról is csak pletykákat hallani, hogy számos SZDSZ-es tárgyal a szocialistákkal, illetve a Fidesszel egy esetleges együttműködésről.
Ami jelenleg bizonyosnak látszik: a liberalizmus eszméjét hirdető párt 2010 után még jó darabig nem lesz a parlamentben.
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 38 hozzászólás érkezett-
38. hege__ 2010. január 7. 09:13
34. bumburi, valamelyik fideszes aláírásgyűjtő ívet biztosan aláírtad egyszer. Persze, akkor sem lenne joguk tarháláshoz felhasználni a nevedet, címedet, de ez sajnos nem az a csapat, aki tisztelné a Magyar Köztársaság törvényeit.
"Majd a jogászok elintézik, oszt jó napot!"
Még egy gondolat! A templomokban bizony fognak perselyezni, ahogyan a szószékről kampányolni is. Mit gondolsz, miért akarta fizetségképpen, Völner elvtárs a tatai gimit átjátszani az egyháznak?
Ez már nem égő, hanem gyomorforgató! -
37. hege__ 2010. január 7. 09:07
35. tököly, és ezen állításaidat mivel tudod alátámasztani? Vagy csak így kinyilatkoztatsz? :)))))))))))))
-
36. hege__ 2010. január 7. 09:06
Látom Pilhál Györgyön nevelkedtél. :) Ő talán nem ír túl bonyolultan számodra.
Tudod, szerintem meg a Fidesz a legutálatosabb párt! :p
Nézd én magyar vagyok és liberális. Viszont nem vagyok keresztény. Miért akarod a magyarságot és a kereszténységet összemosni? Bizony ennek az országnak csak mint egy 12-15%-a aktív templombajáró. Kb. az ország fele mondja magáról, ha megkérdezik, de max. karácsonykor megy el képmutatni a templomba, egyébként magasról tojik rá. A liberálisok azt mondják, hogy a vallás mindenkinek a magánügye, mindenki abban hisz amiben akar, és egyik vallás sem különb, "igazabb" a másiknál. Szerintem aki a magyarságra a kereszténységet akarja ráerőltetni, azt joggal nevezhetjük magyarellenesnek. Nem tudod, ki mondta még az első szabadon választott parlamentben, hogy "csuhások, térdre imához! "? :))))) Volt akkoriban egy ifjú liberális demokrata, akit nagyon tiszteltem. Kár hogy azóta a hatalomvágy eszelőssé tette.
Alfa, Orbán nem az első! Ő egy jó képességű politikus, de még a Fideszben sem a legjobb képességű. Nézd meg például Rogánt! Neki százszor jobban forog az agya, de mondhatnék másokat is.
Tudod, ha tényleg kereszténynek tartod magad, akkor jobb ha vigyázol, mert ez az Orbán tömjénezésed, bizony kimeríti a bálványimádás fogalmát! :))))))))
Ha már ennyire szerelmes vagy Orbánba, ismered is? Szerinted ki mondta a következőket:
"Ennek az országnak a sorsát csak egy polgári középerőkből álló kormány tudja megnyugtatóan rendezni. Olyan polgári liberális kormány, amely... nem enged sem egy jobb-, sem egy baloldali etatista gazdaságpolitika csábításának. Csak egy ilyen liberális kormány látszik alkalmasnak arra, hogy megértesse a polgárokkal, hogy a privatizáció lehetőség, hogy meggyőzze őket arról, hogy minden olyannyira várt intézkedés - legyen szó nyugdíjról, gyedről, családi pótlékról, munkanélküli-segélyről - csak akkor lehetséges, ha előteremtjük hozzá a szükséges pénzt. Márpedig pénz csak piacgazdaságban terem, pénz és piac pedig nincs a pénzforgatáshoz értő vállalkozók, tőkések nélkül... Hangulatkeltés folyik a bankárok, a bankok, a pénztőke és a nemzetközi pénzügyi intézmények ellen... Egy liberális kormány képes lesz arra, hogy kíméletlenül szembeszálljon az... idegengyűlölettel..."
Bizony ezek Orbán Viktor szavai abból az időből, amikor még hiteles volt. Kár, hogy azóta szemközt köpte magát, és a híveit. Téded is Alfa! -
35. tököly 2010. január 7. 06:14
A cikk egy szemen-szedett hazugság! A Magyar népnek az a baja, hogy túlságosan is liberális, az szdsz soha nem volt liberális az egy vörös fasiszta náci szervezet volt mindig! Annál fajgyűlölő, kirekesztő, rasszista párt még sehol a világon nem volt!
-
34. bumburi 2010. január 6. 22:27
alfa!
Megint nem férsz a bőrödbe, Minek reklámozod a butaságodat?
Inkább azt magyarázd meg, minek darizik Orbán névreszólóan???
Küldött csekket, hogy támogassam! Már máshol megírtam hogy kinek küldözgessen.
Tiszta égő, amit művelnek!
Perselyezni ki fog a miséken a fidesznek??? -
33. alfa 2010. január 6. 22:04
30.! Nálad ijesztőbb,degenaratíveb agyú, nem létezik. Inkább menjél aludni ?
-
32. Potya 2010. január 6. 21:34
"..Szent-Iványi István EP-képviselő júliusban csomagolt, és költözött haza Brüsszelből. Mint az SZDSZ EP-listavezetője elbukta a mandátumát. Ez van, szar ügy, Brüsszel helyett újra Budapest. Illetve nem egészen ...
Nos, István annyira "visszajött", hogy Bajnai Gordon hazánk ljubljanai magyar nagykövetévé nevezte ki még októberben. (Erről a hírről vajon hogy maradhattunk le?)
Egy ellenzéki pártvezető, mint nagykövet. Nice. Ezt is megértük. Bár azok után, hogy Kóka Bajnaival repült ki az USA-ba, mint a kormánydelegáció tagja, szinte már semmiség. És ugye a kinevezést Szent-Iványi szó nélkül elfogadta. Gerinces, egyenes döntés..."
http://vastagbor.blog.hu/2010/01/06/az_ellenzeki_nagykovet -
31. alfa 2010. január 6. 21:28
Hege.! A te nívód sem piti ! Ha a népet tönkretevő SZDSZ foglya vagy.Ez a legutálatosabb párt.Mindegy csak na magyar és ne keresztény legyen. Ezt a két
csoportot egyáltalán nem képviselték.Horn
Gábor elvtársad is meg mondta,engem nem
érdekel MO. csak a saját pártom. Kóka viszont hatalmas kárt okozott MO. nak.
Te tényleg elhitted ennek a szélhámosnak hogy dübörög a pannon puma?
Nem véletlenül Gyúrcsánnyal karon fogva
sereghajtók minden közv.kutatónál. Mit
ad Isten ? Orbán meg első.Ez az ember többet ér, mint a te nemzet ellenes pártod együtt véve.Mikor összefeküdtetek
az ugyancsak korrupt, hazug MSZP-vel, azóta csak vegetáltok. Demszky elvtársatok meg Budapest és az ország szégyene. -
30. alfának 2010. január 6. 20:43
nálad ijesztőbb degenerativabb agyú nem létezik. inkább mennyé aludni.
-
29. hege__ 2010. január 6. 20:37
24. alfa, miért is lenne különb? Nem az. Tudod, ahol Pilhál Györgyök osztják az agyatlan baromságukat, az egyáltalán nem nevezhető nívósnak. Javaslom nézd meg a következőt! http://w.blog.hu/2007/02/19/ismeri_a_szandi_mandit
Na ennyit a nívódról! :)))))))))))
A másik, én SZDSZ szavazónak tartom magam, és nem tudom, honnan veszed a jogot magadnak, hogy ezért lehülyézz! Kettőnk közül nem én viselem a zorbáni szemellenzőt! :p Tudod, amikor beadták a parlament feloszlatását, és a szavazáson pont annyi fidesznyik nem vett részt, amennyi ahhoz kellett, hogy a szocik meg tudják akadályozni egyedül is, nem engem néztek hülyének, hanem a saját elvakult imádóikat. Téged is!
Amikor liberális pártból nagy hirtelen jobboldali konzervatívok lettek, akkor sem engem köptek szemközt, hanem a saját hívőiket. Téged is! Most amikor szocibbak a szociknál, és gyakorlatilag szocializmust hirdetnek, szintén téged köpnek szemközt. Lehet,hogy neked ez a köpönyegforgatás tetszik, de én maradok a saját értékeimnél, amik nem változnak a széljárástól függően. Tudod, én Szdsz szavazóként tudom mi az elvhűség, mi az értékrendem. Sajnos az egykori liberális Fidesznek fogalma sincs róla. Ők csak a hatalom imádatát ismerik, amiben nem gátolja meg őket olyan apróság mint a tisztesség.
"Majd a jogászok elrendeznek mindent oszt jó napot!"
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X| EUR/HUF | 302.5 | +0.109% | ![]() |
| EUR/USD | 1.27 | +0.054% | ![]() |
| USD/HUF | 238.68 | +0.029% | ![]() |
| CHF/HUF | 251.79 | +0.173% | ![]() |







