2024.05.13. 16:30

A Közép csoportban a Kaskantyú növelte az előnyét

A Közép csoportban a 23. fordulót rendezték meg a hétvégén. Az éllovas KAskantyú Izsákon tudott győzni, és miután az Akasztó II. hazai pályán döntetlent játszott, a Kasi előnye hat pontra nőtt.

A Közép csoport éllovasára, a Kaskantyú – amint az előzetesen várható is volt – kemény, nehéz mérkőzést vívott meg Izsákon.

közép csoport, labdarúgás, vármegye III,
Fotó: shutterstock.com / illusztráció

Oroszi László révén a Kasi megszerezte a vezetést, Prikidánovics Márk azonban a 20., és a 23. percben szerzett két góljával megfordította a hazaiak javára az állást. Karf Alex még az első félidőben egyenlített, majd amikor már úgy festett, hogy a felek megosztoznak a pontokon, a 93. percben Kovács Zsolt belőtte a Kaskantyú győzelmét jelentő gólt. Ami nagyon fontos három pontot jelent a Kasi számára, de voltaképpen többet is, mint hármat, a bajnoki címért folyó versenyben első számú riválisnak számító Akasztó II. ugyanis csak egy pontot tudott szerezni a Bócsa vendéglátójaként. Suhajda Gergely góljával megszerezte ugyan a vezetést az Akasztó II., Forgó Dániel azonban még az első játékrészben egyenlített, és több gól már nem esett a találkozón. A Kaskantyú előnye így már hat pontra nőtt.

Tartja a 3. helyet a Kunfehértó, amely a Tabdi vendégeként győzött 14-1 arányban. A Kiskőrös is megőrizte a 4. helyet, nem is akárhogyan, hiszen szomszédvári derbit nyert 3-2-re a bajnoki címvédő Vadkert FC STE II. vendégeként. A Vadkert botlását kihasználva lépett vissza az 5. helyre a Balotaszállás, amely a Szabadszállást gyűrte le hazai pályán.

Vármegye III., Közép csoport: Akasztó II.-Bócsa 1-1, Kecel II.-Fülöpszállás 3-6, Izsák-Kaskantyú 2-3, Balotaszállás-Szabadszállás 4-1, Vadkert FC STE II.-Kiskőrösi LC II. 2-3, Kecel Senior-Szank 0-1, Tabdi-Kunfehértó 1-14.