2024.04.30. 09:58

Nyugaton hat pont előnnyel vezet a Kunszentmiklós

A hétvégén a vármegyei harmadosztályú bajnokság Nyugati csoportjában a 21. forduló mérkőzéseit vívták meg a csapatok. Győzött az éllovas Kunszentmiklós, bátyai sikerével pedig a Dunapataj lett az első számú üldözője.

Az éllovas Miklósi GYFE 4-1 arányban győzte le hazai pályán a Fajszot. Sajnálatos módon vált emlékezetessé a Bátya-Dunapataj rangadó, amely ki-ki mérkőzésnek számított, hiszen a Bátya a 2., a Dunapataj a 3. helyről várta a meccset. A mérkőzés 0-1-ás vendéggyőzelmet hozott. A vendégek számára emlékezetes maradt ez a meccs, hiszen a 105. percben szerezték meg a győztes gólt Allgeier Péternek egy kapu előtti kavarodásból leadott ollózásával. Akkorra azonban a Bátya már jó ideje tíz emberrel játszott, és a bátyai öltöző tájékán éppen emiatt a bizonyos piros lap miatt forrnak – többek között – az indulatok. Azt ugyanis a kapusuk, Jelencsity Tamás kapta, miután ütközött a kapura törő vendégcsatárral. Jelencsity Tamás a kontaktust követően sípcsonttörést szenvedett, éppen az ő sérülése miatt állt hosszú ideig a második félidő derekán a játék. Nem az ápolása miatt, azt ugyanis a kórházban végezték el, miután elszállították. A folytatásban az esetért megítélt büntetőt a Pataj kihagyta, de Allgeier góljával aztán végül mégis a vendégekén lett a három pont. A Szakmár nem tudta kihasználni, hogy a tabellán a két fő riválisa egymás ellen játszott, kikapott ugyanis Foktőn, a Főnix második csapatától, 5-3 arányban. A foktői csapatnak mind az öt gólját Kecskeméti Dávid szerezte.

labdarúgás, mérkőzés
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Vármegye III., Nyugati Csoport: Bátya-Dunapataj 0-1, Foktő II.-Szakmár 5-3, Uszód-Császártöltés 6-2, Miklósi GYFE-Fajsz 4-1, Hajós-Dunavecse 4-1, Harta SE II.–Dunaszentbenedek 6-0.