Hírek

2004.10.18. 07:47

A szezon meglepetése: kikapott a Ferencváros

Hegyi Á.

Mozgalmas hétvégén vannak túl a magyar kézilabdacsapatok. A női bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését okozta a Liss-Hódmezővásárhely a tavalyi bronzérmes FTC legyőzésével. A félidőben még 14-7-re vezettek a vendégek, a vége mégis 25-23 lett a csongrádiaknak. A bajnok Dunaferr NK viszont hozta a kötelezőt, 36-26-ra nyert a Vasas otthonában. Negyedik győzelmét szerezte meg a Kőbánya-Spartacus, 28-26-ra legyőzve a vendég Kiskunhalast.
A nemzetközi kupákban egyedül a Nyíregyházának nem volt oka az örömre.
A szabolcsiak ötgólos előnye kevés volt, 34-26-ra kikaptak Zágrábban, így nem jutottak tovább a KEK-ben. Nem úgy, mint a férfi EHF-kupában a Tatabánya. A magyar csapat 18 gólos előnnyel utazott el Luxemburgba, ahol ezúttal főleg a fiatalokat szerepeltetve, ismét móresre tanította az Esch gárdáját (34-30). A Bajnokok Ligája csoportkörében a Fotex Veszprém hazai pályán fogadta a norvég Sandefjordot, és döcögős kezdés után alaposan helybenhagyta a látogatókat. A veszprémiek 34-26-ra nyertek, és vezetik csoportjukat.
A Pick Szeged önmagához képest gyenge játékkal csak döntetlent tudott elérni Szkopjében (24-24).
A női KEK-ben a Vác idegenben is magabiztosan győzte le (32-23) a bosnyák Banja Lukát, így kettős győzelemmel jutott a 16 közé. Az EHF-kupában a Cornexi Alcoa ugyan három góllal kikapott (27-30) Déván, ez azonban nem veszélyeztette a székesfehérváriak továbbjutását (összesítésben 63-54).