Hírek

2007.03.28. 16:13

Magyarország – Moldova 2 – 0 (1– 0)

Mivel Málta is megelőzött minket, így ma este – még kimondani is szörnyű – a csoportjában az utolsó két helyet elfoglaló együttes csap össze egy immár tét nélküli meccsen.

Stanga István

Magyarország: Végh, Csizmadia, Balogh B., Juhász Bodor, Vadócz, Tóth B., Tőzsér, Hajnal, Gera, Priskin. Szövetségi kapitány: Várhidi Péter

Moldova: Pascenco, Golovatenco, Catansus, Epureanu, Bordian, Zmeu, Ivanov, Comlionoc, Namasco, Bugalov, Frunza. Szövetségi kapitány: Igor Dobrovolszkij

Játékvezető: Martin Ingvarsson (svéd), Asszisztensek: Fredrik Nilsson, Magnus Sjöblom (mindkettő svéd)

Gólszerző: Priskin (9), Gera (63)

Csere: Balogh helyett Vaskó (36), Hajnal helyett Huszti (64), Priskin helyett Tisza (88), ill. Ivanov helyett Namesco (46.), Frunza helyett Alekszejev (46), Comlionoc helyett Zmeu (67)

Sárga lap: Priskin (45), ill. Bugalov (71)

Kiállítás:

1. p. A moldáv válogatott kezdte a találkozót.

9. p. GÓL, 1-0 Hajnal ívelte középre a labdát, Juhász fejjel továbbította, s Priskin közelről a hálóba stukkolt.

13. p. Ivanov több mint harminc méterről vállalt el egy szabdrúgást, de jócskán a kapu fölé lőtt.

17. p. Jobbról érkezett egy beívelés Végh kapuja elé, ám a magyar hálóőr biztos kézzel fogta meg a labdát.

19. p. A vendégek vezettek egy támadást, de Juhász felszabadított.A moldávok valamelyest átvették a játék irányítását, s többet birtokolják a labdát a játéknak ebben a szakaszában.

22. p. Bugalov küldött meg egy szabadrúgást vagy 32-33 méterről, de lövése elakadt a hazai védőkben.

24. p. Hajnal igyekezett indítani Priskint, ám a labda megcsúszott, így a csatár nem érhette utól.

25. p. Egy bedobás után Frunza Comleonoc elé tálalt, aki szerencsére kapu fölé bombázott.

26. p. Bordian gyengécske lövése Bugajov elé pattant. Ő a hálóba is lőtt, de szerencsénkre a partjelző már azelőtt lest jelzett. Továbbra is főként a moldávok kezdeményeznek, az elmúlt percekben mi szinte csak a kontrákra hagyatkoztunk.

28. p. Egy bedobást követően a labda Gerához került, aki jókora lövést eresztett meg, de labdája elzúgott a jobb fölső sarok fölött.

33. p. Hajnal 24 méteres szabadrúgása akadt el a vendég védőkben.

35. p. Balogh szorult ápolásra, kérdéses, hogy visszatérhet-e.

36. p. Balogh nem tudja tovább vállalni a játékot, a helyére Vaskó érkezett.

40. p. Hajnal lövésre szánta el magát, de nem találta el a kaput.

45. p. Priskin kapott sárga lapot, mert sípszó után elrúgta a labdát.

45+1. p. Ivanovot hordágyon vitték le egy belépőt követően.

45+3. p. A játékvezető lefújta az első félidőt.

46. p. A magyar válogatott kezdte a második félidőt. A szünetben kettőt cseréltek a moldávok: a sérült Ivanovot Namesco, Frunzát Alekszejev váltotta.

52. p. Vadócz labdájába meglehetősen szerencsétlenül ért bele a kapus, így a játékszer a kapufára pattant.

53. p. Újabb kapufa... Priskin 20 méterről leadott lövése a lécre vágódott.

56. p. Hajnal beívelésére Vadócz érkezett, de a labda mellé fejelt. Ez is helyzet volt.

57. p. Megint egy lehetőség. Tőzsér nagy lövésébe önfeláldozóan vetődött bele egy moldáv védő, a labda Vadócz elé került, de Pascenco végül védeni tudott.

63. p.  GÓL, 2-0 A helyzetek góllá értek. Hajnal ívelését az ötös sarkáról Gera laposan a hálóba bombázta.

64. p. Hajnalt Huszti Szabolcs váltotta a pályán.

67. p. A moldávok is cseréltek, Comlionoc helyett Zmeu érkezett.

71. p. Bugalov lerántotta Vadóczot, jogosan kapott sárga lapot.

73. p. Egy szögletet követően Huszti öt méterről leadott fejese alig ment a kapu mellé.

78. p. Priskin és Vadócz kényszerítőztek, amelynek nyomán Priskin került óriási helyzetbe, de külsővel kapu mellé csavart.

80. p. Olekszics labdája Alekszejevhez került, aki kilépett a védők közül, a lövése sem volt rossz, s csak Véghnek köszönhető, hogy nem szépítettek a moldávok.

84. p. Csizmadia beívelését csak üggyel-bajjal ütötte ki a moldáv kapus, s a labdát Priskin Vadóczhoz továbbította, aki méterekkel lőtt a kapu mellé.

88. p. Priskin helyére Tisza jött be.

90+1. p. Tőzsér bombája nem sokkal kerülte el az ellenfél kapuját.

90+3. p. A svéd játékvezető lefújta a meccset.

A második félidőben mutatott játéka alapján a fiatal magyar válogatott megérdemelte a győzelmet. Többet is birtokoltuk a labdát, mint a moldávok, s a támadásainkban több volt a fantázia. Reméljük, ezt a teljesítményt akkor is képes lesz megismételni a csapat, amikor egy erősebb ellenféllel játszik majd ténylegesen tétre menő mérkőzést.